aktywniewmiescie.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu i diecie.

Sport

Półkolonie żeglarskie – pomysł na wakacje dla dzieci z Wrocławia i okolic

Półkolonie żeglarskie – pomysł na wakacje dla dzieci z Wrocławia i okolic

Popularną formą spędzania wakacji wśród dzieci i młodzieży są kolonie oraz obozy. Jednakże nie jest to dobra forma dla wszystkich. Część dzieci zwyczajnie boi się nocować w obcym miejscu i wolą wieczorem wrócić do swojego łóżka. Jak więc zająć większość dnia młodemu człowiekowi? Rozwiązaniem mogą być półkolonie żeglarskie – innowacyjny pomysł, który powstał we Wrocławiu. Dowiedz się o nim więcej!

Półkolonie żeglarskie to urozmaicenie wakacji dla twojego dziecka!

Aby twoje dziecko wykorzystało okres wakacyjny w wartościowy sposób, to warto zorganizować dla niego zajęcie. Idealnym pomysłem są półkolonie żeglarskie. Jest to forma obozu, który trwa wyłącznie przez określone godziny w ciągu dnia. Dzieci codziennie rano przez dwa tygodnie są przewożone przez dzieci, a następnie dowożone do domu późnym popołudniem. Jest to z pewnością odpowiedni wybór dla dziewczynek i chłopców, którzy boją się nocować poza miejscem zamieszkania.

Jeżeli jesteś z Dolnego Śląska, to warto zwrócić uwagę na półkolonie Wrocław oferowane przez Yacht Club Bergline. Jest to profesjonalny klub żeglarski, który w okresie wakacyjnym prowadzi także obozy dla starszych dzieci. W półkoloniach mogą brać udział maluchy od szóstego roku życia.

Podczas zajęć opiekunowie łączą zabawę wraz z nauką nowych umiejętności. Poznają oni wszystkie zadania, z którymi mogą się spotkać podczas rejsu: cumowanie, klarowanie jachtu, naukę węzłów i wiele innych. Uczestnicy spędzają czas na zajęciach związanych z żeglugą nawet 5 godzin. Poza tym czas przeznaczony jest również na zjedzenie ciepłego posiłku, rozmowy oraz zajęcia teoretyczne. Z pewnością dzieci nie będą nudzić się podczas półkolonii żeglarskich. 

Czy warto wybrać półkolonie żeglarskie?

Z pewnością zastanawiasz się, czy wybór półkolonii żeglarskich będzie odpowiedni. Zdecydowanie się na to rozwiązanie pozwoli ci uniknąć problemu, kiedy to dzieci nie będą miały nad sobą odpowiedniej opieki. W czasie zorganizowanych kolonii maluchami opiekuje się doświadczona kadra, która posiada niezbędne uprawnienia oraz certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa. Zajęcia rozpoczynają się od godziny 7:30 i trwają aż do 16:30. Chcesz zapisać swoje dziecko na zajęcia związane z żeglugą? Zrób to już teraz. Istnieje możliwość wybrania terminu jednego z dziewięciu turnusów, które organizuje klub. Warto zaznaczyć, że półkolonie te przeznaczone są nie tylko dla chłopców – dziewczynki również mogą wziąć w nim udział! Jeżeli chcesz, aby twoje dziecko wzięło udział działaniach tej  organizacji, to wystarczy, że skontaktujesz się z firmą bezpośrednio.

Udostępnij