aktywniewmiescie.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu i diecie.

Sport

Lekcje pływania – jak wyglądają?

Lekcje pływania – jak wyglądają?

Lekcje pływania mają zachęcić nas do korzystania z tej aktywności i kontynuowania nauki w danym zakresie. Na tych lekcjach nauczymy się nie tylko zasad, ale poznamy wykorzystywane akcesoria dla osób początkujących. Najważniejsze natomiast, co możemy z nich wynieść to oswojenie się z wodą. Jak wyglądają takie zajęcia? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Lekcje pływania – indywidualnie, grupowo czy 1 na 1?

Wszystkie formy mają swoje zalety. Nie uchodzi wątpliwości, że takie zajęcia mogą się znacząco różnić. Dlatego odpowiedni rodzaj nauki należy dobrać tylko i wyłącznie pod siebie i pod swoje oczekiwania.

Lekcje pływania grupowe

Jest to najtańsza opcja ze wszystkich. W jej zakres wchodzą, m.in. zajęcia w grupie do 10 osób oraz pierwszeństwo wejścia na basen.

Główną zaletą takich zajęć jest przede wszystkim to, że takie lekcje można w przyjemny sposób zamienić w zabawę i rozrywkę. Dzięki temu wszyscy uczestnicy chętnie wezmą w nich udział, a także pojawi się rodzaj delikatnej rywalizacji, która w łatwy sposób zmotywuje uczestników do nauki pływania.

Lekcje pływania 1 na 1

Najdroższa ze wszystkich opcji, jednakże daje nam gwarancję zajęć 1 na 1.

Zdecydowanie wyróżniają się tym, że instruktor skupia całą swoją uwagę tylko na nas, co pozwala na szybsze reagowanie, na popełniane błędy. Dostosowuje także lekcje i ich intensywność pod nasz poziom. Wiążę się to najczęściej z szybszą nauką oraz większymi efektami w krótszym czasie.

Lekcje pływania indywidualne

Zajęcia indywidualne to nieco mniejszy wydatek od tych poprzednich, a grupa składa się od 1 do 3 osób.

Indywidualne zajęcia łączą zalety lekcji grupowych oraz indywidualnych.

Akcesoria do pływania

Podczas nauki wykorzystuje się przeróżne akcesoria do pływania. Są to, m.in.

  • Makaron – posiada on właściwości wyporne. Umieszczany najczęściej jest pod pachami, co utrzymuje nas na powierzchni. Dodatkowo jest znacznym ułatwieniem przy nauce różnych technik pływackich.
  • Deska do pływania- tak samo jak makaron do pływania, posiada ona właściwości wyporne, co zapewnia kursantowi bezpieczeństwo. Możemy się na niej swobodnie położyć i stopniowo oswajać z wodą.
  • Rękawki do pływania – kojarzą się głównie z wykorzystaniem u najmłodszych uczestników zajęć, aczkolwiek można z nich korzystać w każdym wieku. To one utrzymują nas na wodzie.
  • Okulary do pływania – nie tylko ułatwiają zanurzenie się w wodzie bez potrzeby zamykania oczu czy narażania ich na podrażnienia. Są także bardzo przydatne, kiedy dopiero zaczynamy naukę. Zapobiegają dostawaniu się wody w oczy, przez co lekcje pływania stają się przyjemniejsze.

Możemy również wyróżnić pozostałe akcesoria do pływania, które wykorzystuje się czasem na koniec zajęć, pozwalając uczestnikom na chwilę relaksu lub zabawy. Takie można znaleźć, np. w szkole pływania w MIńsku Mazowieckim https://on-the-way.pl/ i jest to:

  • Kółko do pływania – to właśnie ono zapewnia nam maksymalną stabilność i utrzymanie się w całości na powierzchni wody.
  • Materac do pływania – jest to rozwiązanie dla osób, które chcą jedynie podryfować po wodzie. Dzięki takiemu materacowi będzie to możliwe.

Udostępnij