aktywniewmiescie.pl

Blog tematyczny o sporcie, zdrowiu i diecie.

Sport

Jakie ćwiczenia na kręgosłup aby raz na zawsze zapomnieć o nieprzyjemnym bólu?

Jakie ćwiczenia na kręgosłup aby raz na zawsze zapomnieć o nieprzyjemnym bólu?

Ból kręgosłupa i pleców jak łatwo się domyślić nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Aby raz na zawsze rozwiązać swoje problemy zdrowotne warto systematycznie wykonywać ćwiczenia na kręgosłup. Należy wspomnieć również o tym, że ćwiczenia powinny wykonywać nie tylko osoby z problemami zdrowotnymi, ale również te osoby, które chcą uniknąć nieprzyjemnego bólu i zadbać o swoje zdrowie.

Porządna rozgrzewka

Przed wykonaniem głównego treningu na ból pleców należy przeprowadzić porządną rozgrzewkę. W dużej mierze to właśnie dzięki niej będzie można zapomnieć o drobnych urazach i poważniejszych kontuzjach. Rozgrzewka to tak naprawdę prosty trening, który idealnie przygotowuje nasze ciało do wykonania zdecydowanie bardziej skomplikowanych ćwiczeń. Pamiętać należy o tym, że to właśnie dzięki solidnej rozgrzewce trening będzie zdecydowanie bardziej efektywny.

Ćwiczenia rozciągające na ból pleców

Jeżeli doskwiera nam ból kręgosłupa to warto postawić na ćwiczenia rozciągające. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą uspokoić i rozluźnić swoje ciało po ciężkim dniu w pracy. Ćwiczenia rozciągające warto wykonać nie tylko przed treningiem, ale również po jego zakończeniu. W dużej mierze to właśnie dzięki temu będzie można zdecydowanie szybciej zregenerować mięśnie i uniknąć nieprzyjemnych zakwasów. Dzięki ćwiczeniom rozciągającym nasze stawy zawsze zachowają pełną ruchomość, dzięki czemu poszczególne mięśnie pracować będą w pełnym zakresie ruchu.

Ćwiczenia na mięśnie pośladków i mięśnie brzucha

Ćwicząc systematycznie pośladkom bez problemu będzie można stać bez bólu przez dłuży okres czasu. Pamiętać należy o tym, że to właśnie mięśnie pośladków w dużym stopniu odpowiadają za stabilizację naszej postawy. Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia powinny w szczególności zadbać o mięśnie pośladków. Identycznie wygląda również sytuacja jeżeli chodzi o mięśnie brzucha. Ćwicząc te partie ciała będzie można utrzymać poprawną postawę ciała. Silne mięśnie brzucha nie tylko zwiększają siłę, ale również zapewniają zdecydowanie lepsze poczucie równowagi.

Jakie ćwiczenia na kręgosłup są warte uwagi?

Najpopularniejszym ćwiczeniem na kręgosłup jest leżenie na brzuchu z wykorzystaniem piłki lekarskiej. Dzięki temu prostemu ćwiczeniu rozluźniamy zarówno ręce jak i nogi. Aby wzmocnić mięśnie pleców warto wykonać pół-kołyskę. Jest to bardzo proste ćwiczenie w którym leżymy na brzuchu z dłońmi ułożonymi pod brodą. Jeżeli chodzi o nogi to powinny znajdować się one w pozycji prostej na szerokości bioder. Samo ćwiczenie polega na unoszeniu góry tułowia tak, aby zarówno biodra jak i brzuch pozostały na podłodze. W takiej pozycji należy wytrzymać ok. 5-10 sekund. Osoby początkujące powinny ćwiczenie powtórzyć 10 razy. Bardzo popularnym ćwiczeniem na ból kręgosłupa jest kołyska. Przy tym ćwiczeniu należy także położyć się na brzuchu tak, aby dłonie oparte były na podłożu pod brodą. Ćwiczenie polega na złapaniu rękami kostki, a następnie unosimy do góry górną część tułowia i nogi. W ten sposób całe ciało układa się w charakterystyczny kształt kołyski.

Udostępnij