Żywa Biblioteka na Up To Date Festival 2019 w Białymstoku

Organizator

Up To Date Festival
Email
kontakt@uptodate.pl
Strona WWW
http://www.uptodate.pl

Miejsce

Stadion Miejski w Białymstoku
Słoneczna 1, 15-323 Białystok

Data

06 Wrz 2019

Godzina

19:00 - 00:00

Koszt

bezpłatne

Żywa Biblioteka na Up To Date Festival 2019 w Białymstoku

Informacje od organizatora:

“Jak wiele społecznych inicjatyw, tak i Żywa Biblioteka powstała trochę przypadkiem. W 1993 roku przyjaciel kilku młodych ludzi z Kopenhagi został napadnięty. W reakcji na to wydarzenie, ci młodzi ludzie założyli w Kopenhadze stowarzyszenie “Stop Volden” – przeciwko przemocy, aby rozpocząć działania wśród swoich rówieśników, mające na celu zapobieganie takim sytuacjom. Ich lokalne akcje były niezwykle udane i w krótkim czasie zyskali bardzo liczne grono sympatyków. W 2000 roku zostali poproszeni o przygotowanie eventu, który przyciągnąłby uczestników festiwalu muzycznego w Roskilde. Wśród kilku pomysłów, które się pojawiły – padł ten, aby ludzie mogli się nawzajem wypożyczać i w ten sposób poznawać, redukując jednocześnie dystans i uprzedzenia.”
Źródło:
http://zywabiblioteka.pl/?page_id=50

Postanowili-łyśmy zorganizować Żywą Bibliotekę w Białymstoku.
Pierwszą w której chcemy by były Żywe Książki – nieobecne we wcześniejszych białostockich Żywych Bibliotekach – Gej, Lesbijka i Osoba Transseksualna. Chcemy by były również inne tytuły jak w każdej Żywej Bibliotece: Osoba z niepełnosprawnością ruchową, Weganin, Weganka, Trzeźwiejący Alkoholik, Trzeźwiejąca Alkoholiczka, Czeczen, Czeczenka, Ateista, Ateistka, Rom, Romni, Samodzielna Mama, Samodzielny Tata, Katolik, Katoliczka, in. Poniżej link do ankiety dla Żywych Książek z listą tytułów jakie chcemy by były na tegorocznej Żywej Bibliotece w Białymstoku.

Wracamy do idei by odbyła się na festiwalu muzycznym.
Wybór padł na Up To Date Festival. Bardzo cieszymy się ze współpracy.

Organizujemy Żywą Bibliotekę by stworzyć warunki do rozmowy w bezpiecznej przestrzeni, która zachęci do otwartości, do pytań, do rozmowy, spotkania.

Możesz na 3 sposoby zauczestniczyć w Żywej Bibliotece*:
-zostań Żywą Książką* – opowiesz jak Ci się żyje jako sobie należąca do mniejszości, grupy dyskryminowanej, bądź wobec której funkcjonują stereotypy, poniżej link do ankiety zgłoszeniowej LINK
* 24.08.2019r. 9:00-16:00 w Białymstoku odbędzie się obowiązkowe szkolenie dla Żywych Książek

  • zostań Czytelnikiem, Czytelniczką – będąc na koncertach w ramach Up To Date Festiwal znajdź chwilę i przyjdź do nas, wypożycz Żywą Książkę i porozmawiajcie,
  • zostań Wolontariuszem, Wolontariuszką – wesprzyj zespół 9dwunastych w organizacji Żywej Biblioteki, zgłoszenia wyślij na mejla: kontakt@9dwunastych.org, tytułując: Żywa Biblioteka_Wolontariat, podaj wiek, imię i nazwisko, nr kontaktowy i napisz kilka zdań o swojej motywacji.
    * Żywe Książki, wolontariusze i wolontariuszki wchodzą na Up To Date Festival nieodpłatnie.

Zapraszamy na Żywą Bibliotekę na Up To Date Festival 2019
– 6 września: 19:00-24:00
– 7 września: 19:00-24:00
na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Wydarzenie jest realizowane we współpracy z Up To Date Festival, Stowarzyszeniem Diversja z Wrocławia i współfinansowane ze środków z grantu instytucjonalnego Fundacji Batorego.

Przeczytaj więcej
28 Finał WOŚP w Białymstoku
28 Finał WOŚP w Białymstoku