[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Wernisaż wystawy „Analogowe podróże” Daniela Kosińskiego

Organizator

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Telefon
85 676 72 21
Email
ksiaznica@ksiaznicapodlaska.pl
Strona WWW
http://www.ksiaznicapodlaska.pl

Miejsce

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 a, 15-097 Białystok

Data

05 Mar 2020

Godzina

17:00

Koszt

0 zł

Wernisaż wystawy „Analogowe podróże” Daniela Kosińskiego

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 5 marca 2020 r., o godz. 17.00 do Galerii Parter (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A) nawernisaż wystawy „Analogowe podróże” Daniela Kosińskiego 

Informacje od organizatora:

Daniel Kosiński – fotografik, z wykształcenia realizator dźwięku. Za swoje prace wyróżniony m.in. przez prezydenta Białegostoku, Związek Polskich Artystów Fotografików ZPAF, marszałka województwa mazowieckiego oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. 

W swoich kadrach zauważa naturalność i spontaniczność, eksperymentuje i szuka formy. Przygląda się, zastanawia i rozważa otaczający nas świat i naszą kondycję w nim. 

Prywatnie podróżnik i muzyk – wkrótce ukaże się jego debiutancka płyta „Miłość, Pieniądz, Czas”, pasjonat deskorolki, twórca filmu „FREE”, portretującego białostocką scenę deskorolkową. 

(źródło: Daniel Kosiński)

Wystawa „Analogowe podróże” to zbiór starannie wyselekcjonowanych zdjęć, które autor wykonał podczas podróży do: Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Włoch, a także podczas podróży po Polsce. Fotografie powstały na taśmie filmowej.

W 1991 roku Chris Rea wydał album „Auberge”, na którym znalazł się utwór „Looking for the Summer”. To właśnie ta piosenka zainspirowała Daniela Kosińskiego do stworzenia wystawy „Analogowe podróże”. Jak mówi sam autor: „Jest to próba przyjrzenia się sobie z bliska, patrząc z daleka”. 

Wystawę będzie można oglądać w Galerii Parter Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A) do 20 marca 2020 r. 

WSTĘP WOLNY

Przeczytaj więcej
Wręczenie XXIX Nagrody im. Kazaneckiego
[ODWOŁANE] Wręczenie XXIX Nagrody im. Kazaneckiego