[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Weather to Scratch

Organizator

Ciekawi Świata - spotkania podróżnicze
Email
u.wysocka@bok.bialystok.pl
Strona WWW
http://bok.bialystok.pl
Bilety

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

Bilety

Data

24 Paź 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

20:30 - 21:30

Koszt

15 zł

[ODWOŁANY] Weather to Scratch

W ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” Białostocki Ośrodek Kultury, Race Through Poland i Bike Days – Międzynarodowy Festiwal Filmowy zapraszają na pokaz filmu i spotkanie: Weather to Scratch

Informacje od organizatora:

gośćmi spotkania będą Paweł Puławski (reżyser i organizator wyścigu), Krystian Jakubek (uczestnik wyścigu, zdobywca drugiego miejsca), Tadek Ciechanowski (fotograf, który podążał za zawodnikami przez prawie tydzień, obserwując i fotografując ich zmagania) i Michał Weksler (promotor i dystrybutor)

24 października 2020, godz. 20:30
Sala Forum, ul. Legionowa 5

bilety: 15 zł w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie internetowej.

Weather to Scratch
reżyseria: Paweł Puławski
zdjęcia: Szymon Walera, Piotr Rączka, Denis Smirnow
montaż: Denis Smirnow
czas: 50’
produkcja: Wideosportowe.pl, Polska 2019

“Weather to Scratch” to trzymająca w napięciu historia walki o miejsca na podium w drugiej edycji Race Through Poland, która odbyła się w maju 2019 roku. W ciągu niecałej godziny oglądamy, jak swoim wyścigiem pokierowali faworyci, jak poradzili sobie z legendarną już pogodą (powiedzieć, że cały czas padał deszcz, to nic nie powiedzieć), wymagającymi górskimi przełęczami i własnymi ograniczeniami.

Organizatorzy wyścigu Race Through Poland zapraszają na długo wyczekiwaną premierę filmu dokumentalnego “Weather To Scratch”. RTP to długodystansowy wyścig kolarski oparty na kilku prostych zasadach: uczestnicy jadą sami i muszą być samowystarczalni. Każdy zawodnik jest głównym bohaterem, scenarzystą i reżyserem swojej własnej rowerowej opowieści, zdanym na siebie przy wyborze trasy, w szukaniu noclegu czy w razie awarii roweru. Najlepsi uczestnicy Race Through Poland pokonali dystans 1500 km w trzy dni. “Weather to Scratch” to trzymająca w napięciu historia walki o miejsca na podium w drugiej edycji RTP w maju 2019. W ciągu niecałej godziny obejrzymy, jak swoim wyścigiem pokierowali faworyci wyścigu, jak poradzili sobie z legendarną już pogodą (powiedzieć, że cały czas padał deszcz, to nic nie powiedzieć) , wymagającymi górskimi przełęczami i własnymi ograniczeniami. Race Through Poland 2020 został przełożony na maj 2021, więc tym bardziej warto zobaczyć film i nastroić się na kolejną dawkę nieprzewidywalnego.

Ważne:
Wytyczne dla Kina Forum
Oświadczenie do kina

Przeczytaj więcej
Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film
Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film