[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Podlaski Marsz Cieni

Organizator

Stowarzyszenie Grupa Wschód

Miejsce

Rynek Kościuszki
Rynek Kościuszki 10, 15-426 Białystok

Data

14 Kwi 2019
Wydarzenie się odbyło

Godzina

15:00 - 17:00

V Podlaski Marsz Cieni

Marsz odbędzie się w 79 rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Celem wydarzenia jest upamiętnienie polskich oficerów WP, Korpusu Ochrony Pogranicza oraz Policji Państwowej, pomordowanych przez sowietów w 1940 r.
Organizatorem głównym Marszu jest Stowarzyszenie “Grupa Wchód” pod patronatem honorowym Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa dr. Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego, Wojewody Podlaskiego Pana Bohdana Paszkowskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego Pana Artura Kosickiego. Patronatem Marsz objęły też: Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku
Realizację projektu dofinansowano ze środków z budżetu województw podlaskiego.
Pochód utworzą tradycyjnie członkowie grup rekonstrukcyjnych, w historycznych mundurach polskich żołnierzy i policjantów oraz pilnujących ich funkcjonariuszy NKWD. Wszyscy w milczeniu przejdą spod Katedry na Rynku Kościuszki przez ulicę Lipową, Krakowską , Kalinowskiego , M. Curie-Skłodowskiej 11 listopada do Placu katyński. W trakcie marszu odczytane zostanie blisko 500 nazwisk polskich oficerów zamordowanych na wschodzie, pochodzących bądź związanych z Podlasiem.
Po Marszu zostanie odmówiona modlitwa i zapalone zostaną znicze.

Przeczytaj więcej
Halfway Festival
Halfway Festival 2019