[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Swietłana Lebiedź: Taniec

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/

Miejsce

Białostocki Teatr Lalek
ul. Kalinowskiego 1 15-875 Białystok

Data

19 Wrz 2019 - 20 Wrz 2019
Wydarzenie się odbyło

Godzina

15:30 - 19:00

Koszt

bezpłatne

Swietłana Lebiedź: Taniec

Informacje od organizatora:

Zapraszamy na wystawę w ramach festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar 2019:

Swietłana Lebiedź: Taniec

wernisaż: 30 sierpnia 2019, godz. 18:00
Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1
wstęp wolny
wystawa czynna do 20 września 2019, w godz. 10:00-20:00 w trakcie trwania festiwalu, później – w godzinach pracy kasy BTL

Ideą wystawy jest artystyczne „rozszczelnienie granicy”, zbliżenie ze wschodnimi sąsiadami. Dla Białorusi granica z nami to granica z Unią Europejską. To zaledwie 60 kilometrów. Poprzez przybliżenie twórczości mieszkającej i tworzącej w Grodnie Swietłany Lebiedź, można przynajmniej na chwilę zapomnieć o podziałach. Zbyt wiele energii tracimy bowiem na odgradzanie się od „innych”, a sztuka jest tą płaszczyzną, która jednoczy.

Swietłana Lebiedź podjęła się trudnego zadania – przeniesienia na dwuwymiarową płaszczyznę obrazu trójwymiarowej rzeczywistości, w dodatku uchwyconej w ruchu. Formy wypowiedzi, komunikacji z innymi są różne. Taniec towarzyszył człowiekowi od początku i stanowił język ciała, wyrażał emocje. Taniec to przyjemność ruchu, wyjątkowo angażująca wszystkie mięśnie. To rodzaj aktywności, która łączy sztukę, kulturę i sport.

Swietłana Lebiedź – fotografka freelancerka. Członkini Ludowego Klubu Fotograficznego „Grodno”. Uczestniczka wielu edycji międzynarodowych wystaw „Świat oczami kobiet” (Hajfa, Izrael) i Międzynarodowego Biennale Fotografii „Portret nadmorskiego miasteczka 2014” (Połąga, Litwa). Laureatka I miejsca na V Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „4383 dni dzieciństwa” oraz III – w Konkursie Młodych Fotografów „Jestem młody!” (Moskwa, 2015). Ma na koncie wystawy indywidualne „Ciało – wyrażenie” i „Ekspresja ciała” (2016, Grodno).
„Fotografia to dla mnie sposób wyrażania siebie. Najważniejsze w fotografii jest też „o czym” ona jest, a nie tylko „jak” została zrobiona” – mówi artystka.

Przeczytaj więcej
półmaraton
7. PKO Białystok Półmaraton