[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Środy Literackie z Vincentem V. Severskim

Organizator

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Telefon
85 676 72 21
Email
ksiaznica@ksiaznicapodlaska.pl
Strona WWW
http://www.ksiaznicapodlaska.pl

Miejsce

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 a, 15-097 Białystok

Data

11 Mar 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

17:00 - 18:30

Koszt

0 zł

[ODWOŁANE] Środy Literackie z Vincentem V. Severskim

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na “Środę Literacką”, której bohaterem będzie VIncent V. Severski promujący swoją najnowszą książkę “Christine”.

W związku z decyzją Prezydenta Miasta Białegostoku wydarzenie zostało odwołane.

Informacje od organizatora:

Vincent V. Severski – to pseudonim literacki pułkownika polskiego wywiadu, byłego oficera i autora bestsellerowych powieści szpiegowskich. Na podstawie jego serii “Nielegalni” Canal+ wyprodukował serial premium. Do tej pory sprzedano około 700.000 jego książek. Przed karierą pisarską, latami mieszkał poza granicami Polski, zajmował jedno z najwyższych stanowisk kierowniczych w Agencji Wywiadu. Odszedł ze służby w 2007 roku. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baraka Obamę.

Krystyna Skarbek vel Christine Granville to jedna z najbardziej znanych agentek drugiej wojny światowej. Pracowała dla brytyjskiej służby specjalnej, gdy w 1941 roku trafiła do Jugosławii. W Belgradzie trwała wówczas zacięta walka wywiadów, ważyły się losy wojny w Grecji i najazdu Niemiec na ZSRR. To właśnie tam Vincent V. Severski umieścił akcję swojej najnowszej powieści. Jaką rolę w tych wydarzeniach odegrała piękna i ambitna Polka? Jakie cechy jej charakteru sprawiły, że na zawsze już zapisała się na kartach światowej historii?
Wokół postaci Skarbek narosło mnóstwo mitów, a po śmierci powstało o niej kilkanaście książek. Nazywano ją polską Mata Hari, ulubioną agentką Winstona Churchilla czy jedyną dziewczyną, którą pokochał James Bond. Vincent V. Severski, pisząc o niej, stara się rozprawić z legendami dotyczącymi jej życia. Na jej biografię patrzy nie tylko oczami pisarza, ale także byłego oficera wywiadu.
[Źródło: Wyd. Osnova]

11 marca 2020 r.
godz. 17:00
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A
VI piętro

WSTĘP WOLNY

Przeczytaj więcej
Klasyka Kina Mulholland Drive
Klasyka Kina: Mulholland Drive