[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
książnica podlaska

Organizator

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Telefon
85 676 72 21
Email
ksiaznica@ksiaznicapodlaska.pl
Strona WWW
http://www.ksiaznicapodlaska.pl

Miejsce

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 a, 15-097 Białystok

Data

21 Paź 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

17:00 - 18:00

Koszt

Darmowy

Środa Literacka z Vincentem V. Severskim

Środa Literacka z Vincentem V. Severskim. Stacjonarnie w reżimie sanitarnym oraz transmisja live na fanpage’u Książnicy Podlaskiej na Facebooku.

Informacje od organizatora:

21 października 2020 r. o godz. 17.00 w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (aula, VI piętro) z Czytelnikami spotka się Vincent Viktor Severski – polski pisarz, były oficer wywiadu. 

Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Był oficerem wywiadu PRL i RP, przepracował w polskim wywiadzie 26 lat z czego prawie połowę poza granicami kraju. Był szkolony w Ośrodku Kształcenia Kadr Wywiadowczych w Starych Kiejkutach oraz po 1990 roku w USA. W Agencji Wywiadu doszedł do jednego z najwyższych stanowisk kierowniczych.

Pracę zaczął w 1982 roku w wydziale do spraw „dywersji”, wówczas najważniejszego wydziału polskiego wywiadu. Zajmował się tropieniem działalności obcych służb specjalnych oraz rozpracowywaniem Solidarności. 

W 1990 roku został pozytywnie zweryfikowany i zwolniony z pracy w wywiadzie. Na początku lat 90. został ponownie zwerbowany. 

Uczestniczył w ok. 140 misjach w prawie 50 krajach. Zna biegle trzy języki. 

Odszedł ze służby w 2007 roku na własną prośbę.

Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.

Przeczytaj więcej
środa literacka
Środa Literacka z Wojciechem Kassem