[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo

Organizator

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Telefon
85 676 72 21
Email
ksiaznica@ksiaznicapodlaska.pl
Strona WWW
http://www.ksiaznicapodlaska.pl

Miejsce

Białystok
15-001 Białystok

Data

03 Lut 2021
Wydarzenie się odbyło

Godzina

17:00 - 18:00

Koszt

Darmowy

Środa Literacka on-line z Ewą Zgrabczyńską

Wydawca o książce „Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami”

Informacje od organizatora:

3 lutego 2021 r. o godz. 17.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na swój fanpage na Facebooku, gdzie odbędzie się spotkanie on-line z Ewą Zgrabczyńską, autorką książki „Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami”. 

Ewa Zgrabczyńska – polska zoolog, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu. Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych, dotyczących ekologii i ochrony zwierząt.

O sobie mówi, że zwierzęta ma w genach. W wieku czternastu lat jako wolontariuszka zaczyna pracę w poznańskim zoo. Trzyma do zastrzyków węże boa i karakale, a jej miłość do zwierząt z czasem przeradza się w wielką pasję.

Polska usłyszała o niej, gdy wraz z pracownikami poznańskiego zoo uratowała życie słynnym Nieumarłym – dziewięciu tygrysom przewożonym w koszmarnych warunkach przez polsko-białoruską granicę. Świat śledził tę walkę, która poruszyła sumienia i wywołała wielką falę dobra. Dziś Ewa Zgrabczyńska nie tylko opiekuje się podopiecznymi w zoo, ale również ma na wsi swój domowy zwierzyniec liczący ponad 60 zwierzaków!

Dlaczego nie należy igrać z nadawaniem kotom imion? Jak udało się uratować niedźwiadka przed chorobą sierocą? Które zwierzęta mają największy temperament, a które stanowią wzór małżeńskiej wierności? Jakie pieszczoty najbardziej lubi nosorożec? I jak to się stało, że najlepszym przyjacielem psa został szczur?

„Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami” to zabawna, a jednocześnie poruszająca opowieść o życiu wśród zwierząt. To także historia niezwykłej kobiety, która na każdym kroku przypomina nam, jak ważna jest walka o prawa tych, którzy sami nie mogą się obronić.

Przeczytaj więcej
Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski Stones on Travel Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady
[ODWOŁANY] Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski / Stones on Travel: Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady