[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo

Organizator

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Telefon
85 676 72 21
Email
ksiaznica@ksiaznicapodlaska.pl
Strona WWW
http://www.ksiaznicapodlaska.pl

Miejsce

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 a, 15-097 Białystok

Data

14 Lut 2021
Wydarzenie się odbyło

Godzina

10:00 - 11:00

Koszt

Darmowy

Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 14.02.2021o godz. 10.00, czyli w walentynkowe przedpołudnie, do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu z Tomaszem Samojlikiem.

Informacje od organizatora:

Wystarczy odwiedzić fanpage Książnicy Podlaskiej na Facebooku, by wziąć udział w spotkaniu, zorganizowanym w ramach 5. edycji Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”. 

Tomasz Samojlik – autor komiksów i książek dla dzieci. Twórca postaci żubra Pompika i ryjówki Dobrzyka. Urodził się w 1978 roku w Hajnówce. Jest doktorem nauk przyrodniczych. Zajmuje się historią przyrodniczą, zwłaszcza wpływem człowieka na Puszczę Białowieską.

Jako twórca komiksów debiutował w 1994 roku w podlaskiej prasie serią pasków komiksowych „W balona”. Rozgłos przyniosły mu komiksy edukacyjne, w których popularyzuje naukę i wiedzę o przyrodzie i jej historii.

(na podst. culture.pl)

Seria książek Tomasza Samojlika o żubrze Pompiku została nagrodzona tytułem Podlaskiej Marki Roku w kategorii kultura. 

Nagrania festiwalowych wydarzeń będą także dostępne na kanale YouTube Książnicy Podlaskiej (https://www.youtube.com/channel/UCDuwwa4Lsp-xjGzZi09mXjg).  

Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej: https://ksiaznicapodlaska.pl/wydarzenia/v-edycja-festiwalu-literackiego-autorzy-i-ksiazki-podlaskie-podsumowanie/

Przeczytaj więcej
Klub Wysokich Obcasów: Kłamstewko
Klub Wysokich Obcasów: Kłamstewko