[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Nowacki afisz (1)

Organizator

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Telefon
85 676 72 21
Email
ksiaznica@ksiaznicapodlaska.pl
Strona WWW
http://www.ksiaznicapodlaska.pl

Miejsce

Białystok
15-001 Białystok

Data

21 Lut 2021
Wydarzenie się odbyło

Godzina

10:00 - 11:00

Koszt

Darmowy

Spotkanie z Piotrem Nowackim

21.02.2021 o godz. 10.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza w na swój fanpage na Facebooku na spotkanie z Piotrem Nowackim, zorganizowane w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”. 

Informacje od organizatora:

Piotr Nowacki – zajmuje się tworzeniem komiksów, ilustracji oraz projektów postaci. Najważniejsze albumy komiksowe, których jest współautorem: Tainted, It’s Not About That, Detektyw Miś Zbyś na tropie, 5 tomów, Tim i Miki. W Krainie Psikusów, Smoczek Loczek, 2 części, W koronie. Nie ma miejsca jak dąb, Marcin Luter. Reformator. Jego komiksy i ilustracje były i są publikowane w magazynach: „HIRO”, „Fika”, „Abecadło”, „Akademia Malucha”, „Tropami Przyrody”.

Zilustrował m.in. Niebieską Kapturkę, serię dla dzieci Bohaterowie z boiska, serię kartonowych książek dla najmłodszych Kontynenty. Wykonałem również projekty postaci do aplikacji edukacyjnej dla dzieci. 

Regularnie prowadzi warsztaty komiksowe dla dzieci współpracując mi.in. z Uniwersytetem Dzieci w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Polskim Stowarzyszeniem Komiksowym czy Fotoplastikonem Warszawskim. 

W latach 2009-2011 był redaktorem naczelnym magazynu komiksowego „Karton”. 

Brałem udział w zbiorczych wystawach komiksu polskiego m.in. na Węgrzech, w Izraelu, w Grecji, w Szwecji i na Litwie.

Przeczytaj więcej
Modernistyczne oblicze miasta
Modernistyczne oblicze miasta