[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką biografii Komedy

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/

Miejsce

Kawiarnia Muzyczna FAMA
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

13 Gru 2019
Wydarzenie się odbyło

Godzina

18:30 - 20:30

Koszt

Darmowy

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką biografii Komedy

Podsumowując rok, w którym mija 50 lat od śmierci wybitnego kompozytora i muzyka jazzowego Krzysztofa Komedy, po dwóch koncertach z jego muzyką zapraszamy na spotkanie z autorką jego biografii.

Informacje od organizatora:

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką książki “Komeda. Osobiste życie jazzu

13 grudnia 2019, godz. 18:30
klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Człowiek tajemnica. Listów nie pisał. Dzienników nie prowadził. Mruk. Miły. Uśmiechnięty. Osobny– tak o nim mówili. Większość tego, co wiemy o Krzysztofie Komedzie, pochodzi ze wspomnień jego żony. Często sprzecznych z tym, co pamiętają inni. Agnieszka Osiecka pisała, że gdy grał na fortepianie, jego dłonie opowiadały „małe, kameralne historie o niebie dla dwojga osób”. Ale jego życie taką historią nie było.

By poznać prawdę o jednym z najwybitniejszych polskich muzyków, którego kołysankę z “Dziecka Rosemary”nucił cały świat, Magdalena Grzebałkowska odwiedza między innymi państwa skandynawskie, Rosję i Stany Zjednoczone. Dociera do ostatniego żyjącego świadka tragicznego upadku ze skarpy sprzed pięćdziesięciu lat i jako pierwsza przedstawia jego wersję wydarzeń. Odkrywa osobiste życie polskiego jazzu – Komedy i środowiska, w którym się obracał: od barwnego życia Piwnicy pod Baranami i narodzin warszawskiego Jazz Jamboree aż po Los Angeles tuż po lecie miłości. Poznaje historie ludzi, którzy dla muzyki porzucali pracę, dzieci, dostatnie życie.

To poruszający portret pokolenia, dla którego jazz był najpiękniejszą – i często jedyną – namiastką wolności.

Magdalena Grzebałkowska jest reporterką, autorką bestsellerowych książek: “Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, “Beksińscy. Portret podwójny” oraz “1945. Wojna i pokój”. Laureatka Nike Czytelników 2016.

Przeczytaj więcej
lowlanders
10. kolejka LFA 2019 | Lowlanders Białystok – Wilki Łódzkie