[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Michał Zieliński Erozja, czyli jak toczy się życie w trakcie wojny

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/

Miejsce

Kawiarnia Muzyczna FAMA
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

23 Lut 2021
Wydarzenie się odbyło

Godzina

19:00 - 21:00

Koszt

12 zł

Spotkanie z cyklu Ciekawi Świata

W ramach cyklu Ciekawi Świata Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie wokół wystawy Michała Zielińskiego Erozja, czyli jak toczy się życie w trakcie wojny.

Informacje od organizatora:

23 lutego 2021, 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 12 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/prowadzenie spotkania: Rafał Siderski

Zwykli ludzie nie idą na wojnę, to ona do nich przychodzi. Zagarnia coraz to większe fragmenty codzienności sprawiając, że powszednieje to, co do tej pory było niewyobrażalne. Michał Zieliński pojechał do Syrii fotografować właśnie te fragmenty. Na spotkaniu autorskim towarzyszącym wystawie „Erozja” opowie nam, co go tam zaskoczyło, do czego zdążył się przyzwyczaić i jak wygląda życie mieszkańców rejonu konfliktu.

Michał Zieliński
Urodzony w 1989 roku. Dziennikarz i fotoreporter z Krakowa. Studiował Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie oraz fotografię w krakowskim wydziale Akademii Fotografii. Jako fotoreporter specjalizuje się w problematyce Bliskiego Wschodu, państw postsowieckich oraz mniejszościach etnicznych i pomocy humanitarnej. Relacjonował konflikty zbrojne w Syrii, Iraku, Palestynie oraz w Ukrainie, a także prace organizacji pozarządowych na Bliskim Wschodzie, Afryce Wschodniej, Afryce Północnej i Azji Południowo-Wschodniej. Publikował m.in. w “Tygodniku Powszechnym”, “Przekroju”, Wirtualnej Polsce, “Wysokich Obcasach”, “National Geographic Polska”, Interii.pl, “Przeglądzie Sił Zbrojnych” i “Polsce Zbrojnej”. Jego prace wystawiane były m.in. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie, Galerii Jabłkowskich, Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz Pauzie in Garden. Na co dzień wykładowca fotoreportażu w Akademii Fotografii.

Rafał Siderski
Urodzony w 1984 roku w Białymstoku. Fotograf i wykładowca, doktorant w Instytucie Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Pracuje jako stringer oraz wykładowca w Akademii Fotografii w Warszawie. Prowadził i współtworzył Galerię 113. W fotografii interesuje go przede wszystkim opowiadanie prawdziwych historii z pogranicza fotografii dokumentalnej i portretu.Artur Reszko – kurator wystawy
Rocznik 1979, białostoczanin. Pracuje jako staff fotoreporter w Polskiej Agencji Prasowej. Kurator i producent wystaw. Prowadził i współtworzył Galerię 113, realizował wystawy w Galerii Arsenał. Absolwent i magistrant Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Na co dzień zajmuje się fotografią reportażową i informacyjną, realizuje też projekty dokumentalne.

Przeczytaj więcej
Mistrzowie Ilustracji
[ODWOŁANE] Wystawa “Mistrzowie Ilustracji”