[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
KASIA DROGA AFISZ

Organizator

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Telefon
85 676 72 21
Email
ksiaznica@ksiaznicapodlaska.pl
Strona WWW
http://www.ksiaznicapodlaska.pl

Miejsce

Białystok
15-001 Białystok

Data

10 Lut 2021
Wydarzenie się odbyło

Godzina

17:00 - 18:00

Koszt

Darmowy

Spotkanie on-line z Katarzyną Drogą

10.02.2021 r. rusza 5. Festiwal Literacki „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”.

Informacje od organizatora:

O godz. 17.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na swój fanpage na Facebooku (https://www.facebook.com/ksiaznicapodlaska), gdzie odbędzie się pierwsze, festiwalowe spotkanie z Katarzyną Drogą, autorką m.in. sagi rodzinnej Pokolenia, powieści: Gospoda pod Bocianem, Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej, Hanka. Pierwsza powieść o Ordonównie, Doktor Irka. Wojna, miłość i medycyna, a także książki Sekrety przodków, czyli jakie znaczenie ma to, że twoja prababka zwiała przez okno z kochankiem?

Katarzyna Droga – pisarka, redaktorka, dziennikarka. Autorka powieści biograficznych i sag rodzinnych związanych z Białostocczyzną. Współpracuje dziennikarsko z magazynami „Sens” i „Twój Styl”. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Podlasianka z urodzenia (ur. w 1965 roku w Zambrowie) i z wyboru: po dwudziestu latach życia w stolicy powróciła do rodzinnego domu nad Narwią, gdzie mieszka i pracuje nad kolejnymi książkami.

Festiwal Literacki „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie” to kolaż działań literacko-kulturalno-edukacyjnych, takich jak: spotkania autorskie, warsztaty, koncerty, debaty. Głównym celem festiwalu jest promocja czytelnictwa, w szczególności twórczości pisarzy i poetów, związanych z województwem podlaskim oraz rozbudzenie w odbiorcy zainteresowania literaturą i kulturą. Intencją organizatorów było także stworzenie przestrzeni do spotkania z autorami spoza północno-wschodniej Polski, których twórczość stanowi uzupełnienie treści, prezentowanych podczas festiwalu.

W tym roku, duży nacisk położono na prezentację komiksu, stąd obecność m.in. Tomasza Samojlika, Piotra Nowackiego, Jakuba Babczyńskiego, Joanny Grzelczyk, Łukasza Kowalczuka, Edyty Bystroń czy Adama Święckiego. Niezwykle interesująco zapowiadają się także spotkania związane z reportażem (m.in. Bartosz Panek, Albert Jawłowski, Paweł Średziński, Hanna Kondratiuk). Nie zabraknie poezji (Artur Jan Szczęsny, Michał „Cira Ciruk) i literatury dla dzieci (Celina Zubrycka, Jakub Sosnowski, Marta Guśniowska). Będą także warsztaty, koncerty oraz debata, poświęcona związkom dziennikarstwa z literaturą, z udziałem Miłki Malzahn, Piotra Brysacza i Marcina Tomkiela. 

Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej.

Przeczytaj więcej
Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Plażowej
Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Plażowej