[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Solidarność i sprawstwo Wystawa Wirtualna

Organizator

Galeria Arsenał
Email
mail@galeria-arsenal.pl
Strona WWW
https://galeria-arsenal.pl

Miejsce

Białystok
15-001 Białystok

Data

01 Cze 2020 - 14 Cze 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

18:00 - 20:00

Koszt

Darmowy

Solidarność i sprawstwo | Wystawa Wirtualna

Galeria Arsenał zaprasza na wystawę wirtualną: “Solidarność i sprawstwo”

Informacje od organizatora:

Otwarcie: 1 czerwca 2020, godz. 18:00

Projekt „Solidarność i sprawstwo” zainicjowałyśmy w Galerii Arsenał w Białymstoku podczas kryzysu wywołanego pandemią, kiedy 12 marca 2020 roku zamknięto instytucje kultury w Polsce. Do rozmowy o solidarności w kryzysie inspirowała nas Rebecca Solnit, przekonująca, że to właśnie w momentach katastrofy stajemy się solidarni, altruistyczni i empatyczni.

W ostatnich tygodniach wszyscy obserwowaliśmy akcje samopomocowe i solidarnościowe na ogromną skalę i w małych społecznościach lokalnych. Pomimo konieczności „społecznego dystansowania”, a może właśnie z jej powodu, znajdowałyśmy i znajdowaliśmy sposoby na działania wspólnotowe.

Artystki i artyści prezentowani na wystawie kładą nacisk na postawy sprawcze i solidarne. Mamy nadzieję, że taki sposób obrazowania i upamiętniania kryzysu – chociaż tylko cząstkowy – może być inspiracją do dalszego praktykowania solidarności, wyobraźni, wiary w przyszłość i sprawczość każdego i każdej z nas. Koniec tej historii nie został jeszcze napisany.

Kuratorki: Katarzyna Różniak, Eliza Urwanowicz-Rojecka
Produkcja: Ewa Chacianowska
Współpraca: Tomek Pawłowski
Projekt strony internetowej i identyfikacja wizualna: Michał Szota

Artystki i artyści: Adelina Cimochowicz, Monika Drożyńska, Galeria Komputer, Barbara Gryka, Juliana Höschlová, Magdalena Kosek, Daniel Kotowski, Diana Lelonek i Edka Jarząb, Marta Mariańska, Rita Müller, Arek Pasożyt, Shukhliada i Szkoła Photinus Studio (autorki i autorzy projektu: Yevhenii Arlov, Anna Ivchenko, Max Nykyforiv, Oleksandr Reznikov, Oleksandr Sirous, Igor Sokolov, Yevhenii Svystun, Dmytro Tentiuk, Taira Umarova, Mykhailo Vybodovskyi; kuratorki i kuratorzy projektu: Lera Polianskova, Max Robotov, Ivan Svitlychnyi), Marta Romankiv, Ala Savashevich, Sergey Shabohin, Katya Shadkovska, Jana Shostak, Jaśmina Wójcik i Jakub Wróblewski, Weronika Zalewska, Paweł Żukowski

Przeczytaj więcej
Co w trawie piszczy – warsztaty rodzinne
[ODWOŁANE] Co w trawie piszczy? – warsztaty rodzinne