Rowerowa Stolica Polski

Organizator

Aktywna Bydgoszcz
Telefon
52 585 84 46
Email
aktywna@um.bydgoszcz.pl
Strona WWW
http://aktywna.bydgoszcz.pl

Miejsce

Bydgoszcz
85-001 Bydgoszcz

Data

01 Wrz 2019 - 30 Wrz 2019

Godzina

08:00 - 18:00

Koszt

bezpłatne

Rowerowa Stolica Polski

Informacje od organizatora:

Ogólnopolska Rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”
U podstaw organizacji przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city w miastach.

Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Rywalizacja zostanie przeprowadzona w terminie: 1 – 30 września 2019 roku.
Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla Włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.
Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.
Udział w zabawie będzie dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Przeczytaj więcej
supraski maraton leśny
Supraski Maraton Leśny