[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Rodzinne planszówkogranie z Moniuszką (1)

Organizator

Fundacja Grający Białystok Johnny'ego

Miejsce

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
Odeska 1, 15-406 Białystok

Data

05 Maj 2019
Wydarzenie się odbyło

Godzina

14:00 - 16:00

Koszt

Bezpłatne

Rodzinne planszówkogranie z Moniuszką

W 2019 roku przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej.

Jako Fundacja pojawimy się w Operze i Filharmonii Podlaskiej, aby przybliżyć Wam postać Stanisława Moniuszki poprzez gry planszowe!

“Śpiewnik Domowy” oraz “Moniuszko. Gra Planszowa” – oba tytuły zostały przygotowane przez Karola Madaja, który pracował przy takich tytułach jak “Kolejka” czy też “Niepodległa” więc niewątpliwie warto sprawdzić jak wygląda rozgrywka w nowych tytułach.

Uczestnicy naszego spotkania będą mogli wygrać gry tytułowe, a także zgarnąć gadżety przygotowane przez Operę. Postaramy się, aby nikt nie wyszedł niezadowolony 🙂

W co gramy:
Śpiewnik domowy to innowacyjna gra planszowa przybliżająca pieśni Stanisława Moniuszki. Autor projektu – Karol Madaj – proponuje trzy warianty zabawy:

zgadywankę
memory
turniej Jaka to pieśń

Każdemu z nich towarzyszy bardzo intuicyjna aplikacja mobilna do pobrania ze strony, można także użyć wersji on-line pod tym samym adresem. Gra planszowa, w którą grać należy również przy pomocy aplikacji, dostępna jest w Saloniku Moniuszkowskim i online w sklepie.

Grać w nią mogą dwie drużyny składające się od 2 do 8 uczestników. W zależności od poziomu trudności przeznaczona jest dla graczy powyżej 4 lub 6 lat.

Moniuszko. Gra planszowa – dynamiczna gra edukacyjna, adresowana zarówno do dzieci (10+) jak i dorosłych, w warstwie tematycznej opowiada o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki. Celem graczy jest zdobycie szczytu… kariery kompozytora. Rozgrywka polega na zbieraniu tematycznych zestawów faktów poprzez kompletowanie rozłożonych na planszy kart.

Zapraszamy!

Przeczytaj więcej
Kino Przyjazne Sensorycznie Basia 3
Kino Przyjazne Sensorycznie: Basia 3