[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Przedpremiera: Dolina Bogów + spotkanie z reż. Lechem Majewskim

Organizator

Kino FORUM
Telefon
85 746 13 20
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/repertuar/
BILETY

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

BILETY

Data

14 Mar 2020

Godzina

15:00 - 18:30

Koszt

16.00PLN

[ODWOŁANE] Przedpremiera: Dolina Bogów + spotkanie z reż. Lechem Majewskim

“Dolina Bogów” to najnowsza produkcja Lecha Majewskiego z muzyką laureata Oscara® – Jana A.P. Kaczmarka, w której występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies i Keir Dullea!

W związku z decyzją Prezydenta Miasta Białegostoku wydarzenie zostało odwołane.

Informacje od organizatora:

DOLINA BOGÓW + spotkanie z reżyserem Lechem Majewskim

14 marca 2020 (sobota), godz. 15:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 16 zł – wkrótce w kasie kina i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Dolina Bogów / Valley of the Gods
Luksemburg/Polska/USA 2019, 131′
reż. Lech Majewski
obsada: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies, Keir Dullea

Lech Majewski, twórca tak uznanych na świecie dzieł kinematografii jak: „Młyn i Krzyż”, „Angelus”, „Ogród rozkoszy ziemskich”, „Wojaczek” znów zabiera widzów w podróż po artystyczne doznania, prowokuje swoją wizją świata, oszałamia efektami audiowizualnymi!

„Dolina Bogów” wykracza poza tradycyjny obraz filmowy. Historia o bogach ukrytych w górach, oparta na legendzie plemienia Navajo, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą („Onirica”) w stanie Utah w USA oraz muzyką skomponowaną przez laureata Oscara® – Jana A.P. Kaczmarka.

“„Dolina Bogów” to baśń dla dorosłych. Jest polsko-amerykańskim filmem opartym na starym podaniu, micie Indian Navajo. Opowiada też o najbogatszym człowieku na świecie. Interesowało mnie, co pieniądze mogą kupić, gdzie jest granica ich możliwości” – mówi o swoim filmie reżyser.

Trzy wątki narracyjne kierują widza do tytułowej Doliny Bogów i prowokują do własnych interpretacji.
Pierwszy to archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods, pełna bogatej symboliki i archetypów.
Drugi to historia najbogatszego człowieka globu, Wesa Taurosa (John Malkovich), który dotknięty osobistą tragedią ukrywa się przed światem, a publicznie pojawia się jedynie sporadycznie.
Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa (Josh Hartnett), pisarza, który zmaga się z traumatycznym rozstaniem z żoną i twórczym kryzysem.
W tym czasie firma Taurosa eksploatująca rudę uranu przejmuje Dolinę Bogów, gdzie planuje drążyć tunele w świętej ziemi. Spokój przodków Navajo zostaje zburzony a skały rodzą mściciela.

“Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi – o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią” – powiedział Malkovich o swoim udziale w „Dolinie Bogów”. A Keir Dullea, główny bohater legendarnej „2001 Odysei Kosmicznej”, dodał: “Bez cienia wątpliwości Lech jest najciekawszym reżyserem filmowym od czasów Stanleya Kubricka”.

Przeczytaj więcej
Wręczenie XXIX Nagrody im. Kazaneckiego
[ODWOŁANE] Wręczenie XXIX Nagrody im. Kazaneckiego