[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Portret (w)osobie

Organizator

Galeria Arsenał
Email
mail@galeria-arsenal.pl
Strona WWW
https://galeria-arsenal.pl

Miejsce

Galeria Arsenał
ul. Mickiewicza 2, 15-222 Białystok

Data

15 Sty 2020 - 13 Lut 2020

Godzina

10:00 - 18:00

Koszt

0 zł

Portret (w)osobie

Zapraszam serdecznie na kolejny wernisaż w naszej Galerii, tym razem będzie to prezentacja efektów projektu Portret (w)osobie z cyklu „Sztuka szuka człowieka” w ramach działań Placu Zabaw Arsenał.

Informacje od organizatora:

15.01.2020 – 13.02.2020

Otwarcie: 15.01.2020 / 10:00

Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Plac Zabaw Arsenał

Kuratorka: Placu Zabaw Arsenał: Magdalena

Współpraca: Katarzyna, Gabriela

Współpraca ze strony Galerii: Justyna, Izabela, Justyna

uczestnicy: Anna, Marta, Regina, Ania, Gosia, Łukasz, Wojtek, Marcin, Józef, Piotrek, Zbyszek, Emilia

W ramach prowadzonego przez Galerię Arsenał w Białymstoku programu edukacyjnego Plac Zabaw Arsenał w 2019 roku przeprowadzony został projekt Portret (w)osobie z cyklu „Sztuka szuka człowieka”.

Złożyły się na niego cztery spotkania warsztatowe poświęcone portretowi fotograficznemu, które odbyły się w Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Łaźniach, gm. Supraśl. Uczestnicy za pośrednictwem fotografii mieli okazję inaczej spojrzeć na siebie i towarzyszących im na co dzień ludzi.

Wszystkie sesje fotograficzne zostały poprzedzone działaniami wprowadzającymi: projekcjami multimedialnymi, pracami scenograficznymi i charakteryzatorskimi oraz tym, co najcenniejsze w realizacji każdego projektu – niezwykłymi rozmowami.

Autorami zdjęć są uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej. W swoich pracach uchwycili i utrwalili to, co osobliwego i ciekawego można wyczytać w twarzy drugiego człowieka. Czas poświęcony na prace warsztatowe, sesje i przygotowania za każdym razem obfitował w zaskakujące zdarzenia i sytuacje, dające autorom poczucie sprawczości, doświadczenie kreatywnego działania oraz wiele, wiele radości. Atmosfera spotkań i zaangażowanie biorących w nich udział osób przełożyły się na aurę prezentowanych prac. Okazało się, że tak niewiele trzeba, by sztuka znalazła człowieka, a człowiek odnalazł część siebie w sztuce.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Przeczytaj więcej
Lato z zabytkami
Lato z zabytkami “Białostockie życie teatralne i teatry”