[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Pokaz specjalny: Serce Jamajki w Kino Forum

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/
bilety

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

bilety

Data

26 Lis 2019
Expired!

Godzina

18:30 - 20:15

Koszt

16 zł

Pokaz specjalny: Serce Jamajki w Kino Forum

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na specjalny pokaz rewelacyjnego dokumentu muzycznego SERCE JAMAJKI – Buena Vista Social Club w jamajskim stylu!

26 listopada 2019, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilet:
16 zł – do kupienia w kasie kina i na stronie.

Serce Jamajki | Inna de Yard
reż|dir Peter Webber| FR| 2019 | 99 min
prod|pro Laurent Baudens, Laurent Flahault, Yann Legay, Gaël Nouaille scen|wr Peter Webber zdj|ph Jodie Arnoux, Bernard Benant mon|ed Giles Gardner ob|cast Kiddus I, Ken Boothe, Cedric Myton, Winston Mcanuff, Var, Jah9 dys|dis 9th Plan

Na bujnych stokach otaczających Kingston powietrze przecina dźwięk perkusji, szarpanych strun gitarowych, trąbek, pianina. Charakterystyczny rytm reggae wibruje i rozpływa się wśród gór. Jamajka pełna jest dźwięków, które rozsławiły ją na cały świat.

Na podwórku natknąć się można na właścicieli najsłynniejszych głosów reggae. A są to między innymi: Ken Boothe, Winston McAnuff, Kiddus I, Marcia Griffiths, Cedric Myton, Judy Mowatt, Jah9. Muzycy znają się od lat, śpiewali z największymi artystami. Gdzieś w ciasnych pokoikach w dzielnicach nędzy, ramię w ramię z Bob’em Marley’em, Peter’em Tosh’em czy Jimmy’m Cliff’em

Kulisom projektu przygląda się Peter Webber. Śledzi z kamerą nie tylko sesje nagraniowe, ale także codzienne życie artystów.

Sesja jest tylko pretekstem do opowiedzenia o kilku pokoleniach muzyków Rasta i o tym, jak różnie układały się ich losy. Każdy z bohaterów filmu odegrał ważną rolę w rozwoju tego gatunku muzycznego i został zauważony i doceniony przez media na całym świecie. Muzycy są solą jamajskiej ziemi i należą do kultury Rasta, która fascynuje świat od lat 60. Są buntownikami, pochodzącymi z diametralnie różnych środowisk. Wierzą, że przyroda posiada moc, i wierzą w powodzenie tego projektu filmowego, który symbolizuje dla nich ponowne narodziny.

Istotą tego filmu jest połączenie opowieści o muzyce z biografią artystów, którzy ją zrewolucjonizowali. Nie jest to jednak tylko wycieczka w przeszłości – każdy z bohaterów wciąż gra i tworzy muzykę reggae. To dzięki nim dajemy się zabrać w niezwykle pasjonującą i emocjonującą podróż opowiadającej o kulturze, tożsamości i historii Jamajki – tajemniczej i magicznej wyspy.

Przeczytaj więcej
XVIII Świąteczny Nocny Maraton Pływacki
XVIII Świąteczny Nocny Maraton Pływacki