[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Pokaz przedpremierowy: Zdrajca

Organizator

Kino FORUM
Telefon
85 746 13 20
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/repertuar/
BILETY

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

BILETY

Data

10 Mar 2020

Godzina

20:30 - 23:10

Koszt

16.00PLN

Pokaz przedpremierowy: Zdrajca

Wspólnie z Gutek Film zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „Zdrajca” w reżyserii wybitnego włoskiego twórcy Marco Bellocchio.

Informacje od organizatora:

Epicki, niejednoznaczny, trzymający w napięciu „Zdrajca” to film o mafii, jakiego jeszcze nie było. Prezentowany w Konkursie Głównym Festiwalu Filmowego w Cannes 2019 został przyjęty kilkunastominutową owacją na stojąco!

Pokaz przedpremierowy: ZDRAJCA

10 marca 2020, godz. 20:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet 16 zł – w kasie kina i na https://bilety.bok.bialystok.pl/

Oparty na faktach “Zdrajca” w zaskakujący, świeży sposób podejmuje temat mafii. A to za sprawą charyzmatycznego bohatera, który jest zarazem ścigającym i ściganym; wstrząsającego obrazu korupcji i przemocy trawiących Sycylię, wnikliwego portretu mafijnej ośmiornicy, której macki sięgały daleko poza wyspę. Zrealizowany z epickim rozmachem, film Marca Bellocchio już od pierwszej sceny chwyta za gardło, wciągając w mroczny świat zbrodni, ucieczek, kłamstw i sądowych potyczek.

W centrum opowieści znajduje się Tommaso Buscetta, boss, który złamał omertę, czyli mafijną zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze: tzw. maksiproces doprowadził do skazania 362 przywódców przestępczej organizacji. Było to największe w historii zwycięstwo państwa nad mafią. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie Buscetty, dla którego La Cosa Nostra, czyli “nasza sprawa”, zaczęła znaczyć coś zupełnie innego, niż chcieliby szefowie klanów…

Niejednoznaczny, trzymający w napięciu, spektakularny “Zdrajca” to film o mafii, jakiego jeszcze nie było. Historia opowiadana z perspektywy bossa, który nieoczekiwanie staje po stronie sprawiedliwości, nie tylko fenomenalnie rekonstruuje najmroczniejszy czas w dziejach walk z mafią; ale też stawia pytania o znaczenie lojalności, honoru i zdrady – pytania, które nigdy nie przestały być aktualne.

Przeczytaj więcej
lato w mieście
Lato w Mieście 2019: The New Warsaw Trio