[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo

Organizator

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Telefon
85 676 72 21
Email
ksiaznica@ksiaznicapodlaska.pl
Strona WWW
http://www.ksiaznicapodlaska.pl

Miejsce

Białystok
15-001 Białystok

Data

13 Lut 2021
Wydarzenie się odbyło

Godzina

16:00 - 17:00

Koszt

Darmowy

„Poezja płynąca z pocztówek” – koncert Michała „Ciry” Ciruka

W przeddzień walentynek, 13.02.2021 o godz. 16.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na swój fanpage na Facebooku, na koncert Michała „Ciry” Ciruka „Poezja płynąca z pocztówek”, organizowany w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”. Raperowi towarzyszyć będą: Julita Wawreszuk oraz DJ Shum. 

Michał „Cira” Ciruk – raper, twórca rysunków i obrazów, poeta. Współtwórca zespołów: Panorama Paru Faktów i Fama Familia, prowadzi także solową działalność artystyczną.

W jego dotychczasowym dorobku znajdują się m.in. albumy: Zapracowany Obibok 2, Plastikowy Kosmos, Głodni z Natury, Niewidzialny Celebryta oraz Pocztówki z miasta B. (I i II część), zawierające utwory ukazujące charakterystyczne miejsca Białegostoku, przywołujące znane postaci oraz fragmenty historii tego miasta. W 2020 roku ukazał się jego debiutancki tom poetycki Noceany i Popapranki

Julita Wawreszuk – 24-letnia wokalistka. Muzyką zajmuje się od 13 lat, a teatrem od 5 (od kiedy rozpoczęła naukę w Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku), w międzyczasie trenując też różne style taneczne. Za swoje największe osiągnięcie uważa zdobycie Nagrody Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego „Polonica” w 38. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz wydanie debiutanckiego singla „Nasza bitwa o…”. Najczęściej działa artystycznie występując na scenie, czasami pełni rolę scenarzystki i choreografki przy spektaklach muzycznych w Hajnowskim Domu Kultury.

DJ Shum, a właściwie Dominik – fan dobrego brzmienia, kolekcjoner płyt i DJ, jego zainteresowania muzyczne oscylującą pomiędzy złotą erą hip-hopu, funkiem, trip-hopem, a elektroniką w szerokim znaczeniu tego słowa.  Ma na swoim koncie setki zagranych imprez, współpracuje z raperami z polskiej sceny, a jego produkcje można znaleźć nie tylko na wydawnictwach undergroundowych.

Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej: https://ksiaznicapodlaska.pl/wydarzenia/v-edycja-festiwalu-literackiego-autorzy-i-ksiazki-podlaskie-podsumowanie/ 

Przeczytaj więcej
SOS AUSTRALIA MSK BIAŁYSTOK
SOS AUSTRALIA | MSK BIAŁYSTOK