[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Podlaski Puchar Paralotniowy 2020

Organizator

Wingsup
Email
fbppp@wingsup.pl
Strona WWW
https://www.wingsup.pl/

Miejsce

Białystok
15-001 Białystok

Data

01 Mar 2020 - 22 Wrz 2020
Wydarzenie się odbyło

Koszt

Darmowy

Podlaski Puchar Paralotniowy 2020

Już po raz 4 paralotniarze z całej Polski mogą rywalizować w Podlaskim Pucharze Paralotniowym.

Informacje od organizatora:

Zawody rozpoczęły się w marcu i potrwają do 22 września. Możemy śledzić rywalizację w trzech kategoriach – fun, serial i tandem.

Cykliczne wydarzenie jest okazją do promocji  jednego z najpopularniejszych sportów lotniczych umożliwiającego latanie wyłącznie dzięki siłom natury. Pasjonująca rywalizacja oraz możliwość podziwiania piękna podlaskiego regionu to esencja tego sportu. Organizatorem wydarzenie jest białostocka Szkoła Paralotniowa Wing’S up. Sportowe zmagania sponsorowane są przez firmę LB Pro działającą w branży IT.

Punkty w zawodach otrzymuje się za przelot lotem swobodnym bez silnika jak największej odległości. W rywalizacji biorą udział tylko loty, których miejscem startu jest województwo podlaskie. Dozwolone metody startu to hol za wyciągarką paralotniową lub start o własnych siłach z naturalnych wzniesień.

W zeszłym roku w trakcie trwania pucharu zgłoszono 33 przeloty. Najdłuższy lot na skrzydle klasy enA (szkolne) to 49 km, na skrzydle enB (rekreacyjne) 106 km. Przelotów ponad 100 km były trzy, a łącznie przelecianych kilometrów ponad 1440.

Wyniki zmagań, zdjęcia oraz nagrania z lotów znajdziemy na stronie internetowej Wingsup, facebooku i instagramie.

Przeczytaj więcej
Wszystko dla mojej matki
Wszystko dla mojej matki + spotkanie z reżyserką Małgorzatą Imielską