[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
blank

Organizator

Ciekawi Świata - spotkania podróżnicze
Email
u.wysocka@bok.bialystok.pl
Strona WWW
http://bok.bialystok.pl

Miejsce

Kawiarnia Muzyczna FAMA
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

16 Kwi 2019
Expired!

Godzina

18:00

Koszt

10 zł

Piotr Horzela: Antarktyka – stacja polarna, lodowce, pingwiny

Piotr Horzela w polarnej stacji badawczej spędził prawie półtora roku. Posłuchajmy jego opowieści!

Zapraszamy na spotkanie z cyklu Ciekawi Świata:
Piotr Horzela: Antarktyka – stacja polarna, lodowce, pingwiny

16 kwietnia 2019, godz. 18.00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 10 zł – do kupienia w kasie Kino FORUM (ul. Legionowa 5), kasie Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa (ul. Warszawska 19) i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Piotr Horzela w rejony antarktyczne dotarł wraz z 34. Wyprawą Antarktyczną PAN. W polarnej stacji badawczej spędził blisko półtora roku. W tym czasie, między innymi, mierzył lodowce oraz monitorował zachowania pingwinów i innych zwierząt. Pomagał też naukowcom w ich pracach, przy okazji poszerzając swoją wiedzę o Antarktyce. Piotr opowie o bazach polarnych, nauce, wietrze, lodzie i oczywiście o tym, co robią pingwiny, gdy słonie morskie wylegują się na plaży… Jest otwarty na dyskusje i pytania, które zawsze się pojawiają.

Piotr Horzela – Opowiada
Dzieciństwo spędził w lesie. Tak, tak. Mieszkał w leśniczówce, znajdującej się z dala od najbliższego sklepu i szkoły. Wychowany w takim otoczeniu zdecydował się, w sposób dość naturalny, studiować kierunek przyrodniczy. Po wieloletnich studiach ukończył wydział leśny, ale pomimo dyplomu w ręku nie zdecydował się podjąć pracy w Lasach Państwowych. Jednym z głównych powodów była stale rozwijająca się pasja do podróży. Pomimo przywiązania do polskich lasów nie był w stanie wyobrazić sobie, że zamieszka na stałe w jednym miejscu. Po prostu zawsze był ciekaw tego, co za zakrętem.

Pierwsze podróże odbywał na dystansie 12km. Była to codzienna trasa z domu do wspomnianej szkoły lub sklepu. Później dystans się jedynie zwiększał: podczas nauki w liceum podróżował po Polsce, w trakcie studiów w warszawskiej SGGW odwiedził kilka krajów europejskich, a po studiach przyszedł czas na opuszczenie Starego Kontynentu.

patronat medialny: Polskie Radio Białystok, BiałystokOnline.pl
partner: Augustowianka – naturalna woda mineralna

Przeczytaj więcej
letnie kino
Kino Letnie Juwenalia Białystok 2019