[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo

Organizator

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
Telefon
85 749 91 96
Email
sekretariat@dramatyczny.pl
Strona WWW
https://dramatyczny.pl/

Miejsce

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki
Elektryczna 12, 15-080 Białystok

Data

12 Wrz 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

19:00 - 22:00

Koszt

30 zł - 55 zł

Pensjonat Pana Bielańskiego – premiera

“Pensjonat Pana Bielańskiego” – premiera 12 września o godzinie 19:00 w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Informacje od organizatora:

Akcja sztuki rozgrywa się w Krakowie ruchu lewostronnego, czyli jeszcze w zaborze austriackim. Główny bohater, Maurycy Stolnik – ziemianin z pobliskich Biadolin Szlacheckich, odwiedza krakowską metropolię. Zainspirowany notatką w gazecie, pragnie spędzić choćby jeden wieczór w krakowskim domu wariatów! A wszystko to, aby zaimponować znajomym z biadolińskiej karczmy. Jego bratanek Alfred, który mieszka w Krakowie, musi – zdaniem wuja – pomóc mu w realizacji tego celu. Alfred nie chce w tym uczestniczyć, ale pieniądze obiecane przez wuja przełamują jego skrupuły. Do tego, zupełnie nieoczekiwanie, jego przyjaciel – młody malarz Kazimierz Czereśniak ma pomysł, jak zdobyć pieniądze od Maurycego Stolnika bez konieczności odwiedzania prawdziwego domu wariatów… Na szczęście, jak na ów gatunek komedii przystało, perypetie bohaterów kończą się dość szczęśliwie, ale… Nie zdradzimy Wam wszystkiego. Zapraszamy do teatru!

Autor: Herbert Kaluza, Marek Gierszał (komedia na podstawie sztuki Carla Laufsa i Wilhelma Jacoby’ego “Pension Schöller”)
Reżyser: Marek Gierszał
Scenografia: Magdalena Kut
Kostiumy: Hanna Sibilski
Muzyka: Adam Opatowicz
Teksty piosenek: Artur Andrus
Choreografia: Grzegorz Suski
Asystent reżysera: Rafał Olszewski
Inspicjent: Sławomir Popławski
Obsada: Arleta Godziszewska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Ewa Palińska, Urszula Szmidt/ Katarzyna Pilewska, Jolanta Skorochodzka, Marek Cichucki, Krzysztof Ławniczak, Dawid Franciszek Malec, Sławomir Olszewski, Dawid Rostkowski, Piotr Szekowski, Marek Tyszkiewicz, Kamila Wróbel-Malec, Paula Gogol

Przeczytaj więcej
Świąteczny Trening Charytatywny 14.12.2019
Świąteczny Trening Charytatywny 14.12.2019