Pamiętamy 44 Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/

Miejsce

Rynek Kościuszki
Rynek Kościuszki 10, 15-426 Białystok

Data

01 Sie 2019

Godzina

19:00 - 21:00

Koszt

bezpłatne

Pamiętamy 44: Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Informacje od organizatora:

Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski i Białostocki Ośrodek Kultury zapraszają na koncert “Pamiętamy 44. Mój śpiewnik powstańczy”:

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

1 sierpnia 2019, godz. 19.00
Rynek Kościuszki
wstęp wolny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna przenosi słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa i Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar.

Zespół zadebiutował w maju 2015 roku na festiwalu Nowa Tradycja. Rok później ukazał się jego debiutancki album “Umówmy się na dziś”, a w 2017 roku druga płyta “Tańcz mój złoty”, poświęcona muzyce tanecznej. W grudniu tego samego roku ukazał się „Śpiewnik kolędowy”, w którym obok powszechnie znanych kolęd znajdują się te, które dziś można znaleźć jedynie w starych kantyczkach czy na płytach winylowych.

Podczas koncertu usłyszymy i wspólnie zaśpiewamy utwory z ostatniej płyty zespołu, „Płyń Wisełko” (2018). To piosenki opowiadające o codzienności ułanów, ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, ale także radości i poczuciu humoru. W programie także m.in. “Pałacyk Michla”, “Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, “Ułani, ułani”, “Białe róże” czy “O mój rozmarynie”.

Skład zespołu:
Gabriela Mościcka – śpiew, akordeon
Lena Nowak – klarnet, śpiew
Kazimierz Nitkiewicz – trąbka
Mateusz Kowalski – perkusjonalia, śpiew
Jakub Fedak – wibrafon
Łukasz Owczynnikow – kontrabas
Krzysztof Baranowski – mandolina, gitara

Przeczytaj więcej
Nocny Dokument Ostatnia góra
Ciekawi świata: Nocny Dokument: Ostatnia góra