[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski Stones on Travel Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady

Organizator

Ciekawi Świata - spotkania podróżnicze
Email
u.wysocka@bok.bialystok.pl
Strona WWW
http://bok.bialystok.pl
Bilety

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

Bilety

Data

24 Paź 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

17:30 - 18:30

Koszt

15 zł

[ODWOŁANY] Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski / Stones on Travel: Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady

W ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na spotkanie OLA SYNOWIEC i ARKADIUSZ WINIATORSKI / STONES ON TRAVEL: NA POBOCZU AMERYK. PIESZO Z PANAMY DO KANADY

Informacje od organizatora:

24 października 2020, godz. 17:30
Sala Forum, ul. Legionowa 5

bilet: 15 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie internetowej.

Podróż Roku National Geographic Traveler 2020!
Nagroda im. Tony’ego Halika 2020!

Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go… PIESZO! Przeszedł całą Amerykę Centralną i to wcale nie najprostszą drogą, bo przez góry, zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju.

Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą przemierzył pieszo kolejne 7 tysięcy kilometrów, aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.

35-45 kilometrów – tyle średnio Ola i Arek przechodzili w ciągu dnia. Spędzali noce w miejscowościach, gdzie nikt się nie zatrzymuje. Słuchali historii życia zwykłych ludzi, bo to właśnie oni byli najważniejsi w tej podróży. Rozmawiali z rolnikami na polach, protestującymi blokującymi drogi i migrantami przemierzającymi tę samą trasę co oni. Poznawali to, co zwykle w podróży rozmazuje się za szybami pędzących samochodów. To, co na poboczu Ameryk.

Ola i Arek podczas tej wyprawy zakochali się nie tylko w sobie, w Amerykach i w życiu, ale przede wszystkim w chodzeniu. Wierzą, że 5 km/h to najlepsza, najbardziej naturalna prędkość. Do poznawania świata, do poznawania ludzi, do poznawania siebie.

Ola Synowiec – latynoamerykanistka, dziennikarka pisząca dla polskiej prasy o Meksyku. Autorka przewodników po tym kraju, strony Mexico Magico Blog i książki “Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk” (Wydawnictwo Czarne, 2018)

Arkadiusz Winiatorski – edukator filmowy, organizator wydarzeń kulturalnych oraz sportowych, autor artykułów podróżniczych. Uzależniony od górskich wycieczek, wolontariatu oraz autostopu, który zaraz po chodzeniu uważa za najlepszy środek przemieszczania się.

Ważne:
Wytyczne dla Kina Forum
Oświadczenie do kina

Przeczytaj więcej
FOMO x Techno Rączka
FOMO x Techno Rączka