o nich wiedziec warto

Organizator

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Telefon
85 676 72 21
Email
[email protected]
Strona WWW
http://www.ksiaznicapodlaska.pl
Fanpage Książnicy Podlaskiej

Miejsce

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 a, 15-097 Białystok

Data

20 lip 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

17:00 - 18:00

Koszt

Darmowy

O nich wiedzieć warto – poznajemy sylwetki słynnych Polaków ze świata nauki.

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 20 lipca 2020 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 na swój fanpage na Facebooku, gdzie zaprezentowany zostanie materiał wideo „O nich wiedzieć warto – poznajemy sylwetki słynnych Polaków ze świata nauki”, zrealizowany w ramach projektu czytelniczego „Z książką w podróż do świata nauki”, dofinansowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  „Partnerstwo dla książki 2020”.

Inspiracją były dla nas biografie i dokonania słynnych Polaków, m.in. Marii Skłodowskiej-Curie – odkrywczyni polonu i radu, astronoma Mikołaja Kopernika czy chemika Jana Czochralskiego, a także książki z serii „Idol” autorstwa Justyny Styszyńskiej czy Anny Czerwińskiej-Rydel.

mówi Joanna Trusiuk, pomysłodawczyni powstania filmu edukacyjnego „O nich wiedzieć warto…” i koordynator projektu „Z książką w podróż do świata nauki”.

Materiał dedykowany jest głównie dzieciom w wieku 9-12 lat, choć tak naprawdę nie ma ograniczeń wiekowych. W filmie przedstawiono proste doświadczenia z dziedziny fizyki i chemii. – Ze względu na pandemię, nie mogliśmy zorganizować warsztatów dla naszych młodych Czytelników, postanowiliśmy więc zainteresować ich książką i nauką za pośrednictwem najskuteczniejszego aktualnie medium, czyli Internetu – wyjaśnia  Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. I dodaje: – To nie tylko znakomity sposób na przyswojenie przez dzieci wiedzy z zakresu fizyki i chemii, ale też propozycja na wspólne spędzenie czasu przez rodziców i dzieci. 

Prowadzący: Marta Kozłowska, Anna Żarska-Kopras – instruktorzy Działu Instrukcyjno-Metodycznego Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. 

Przeczytaj więcej
Storytelling w praktyce - warsztaty z Jakubem
Jak pisać krótkie opowiadania? Warsztaty z Jakubem Sosnowskim