[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Niech żyje muzyka

Organizator

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
Telefon
85 306 75 71
Email
promocja@oifp.pl
Strona WWW
http://www.oifp.eu
Bilety

Miejsce

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
Odeska 1, 15-406 Białystok

Więcej informacji

Bilety

Data

21 Cze 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

19:00 - 20:30

Koszt

20 zł - 25 zł

Niech żyje muzyka! – koncert z publicznością w amfiteatrze OiFP

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na magiczne wieczory czerwcowe.

Informacje od organizatora:

W sobotę i niedzielę, 20 i 21 czerwca, o godz.19.00, po najdłuższych w roku dniach, w pierwszy wieczór astronomicznego lata i w Noc Kupały, nazywaną też słowiańskimi Walentynkami, zapraszamy do amfiteatru położonego wśród zielono-kwietnych tarasów opery na koncerty „Niech żyje muzyka!”.

Usłyszymy to, co najlepsze w muzyce operowej, operetkowej i musicalowej: pełną wdzięku i melodyjności arię Noriny z „Don Pasquale” G. Donizettiego, tryskającą ironicznym humorem arię Adeli „Taki pan jak pan” oraz Kuplety Księcia Orłowskiego z operetki „Zemsta nietoperza” J. Straussa, słynną arię Parysa „O del mio dolce ardor” z opery „Parys i Helena” Ch. W. Von Gluck – rola napisana dla jednego z największych sopranistów kastratów owych czasów oraz „Barcarolle” z opery „Opowieści Hoffmana” J. Offenbacha. Duet kwiatów z opery „Lakme” L. Delibesa połączy gwiazdy tej części wieczoru: Małgorzatę Trojanowską – sopran oraz Joannę Motulewicz – mezzosopran.

Gdy i na niebie zaczną pojawiać się gwiazdy, Monika Ziółkowska, Dorota Białkowska, Bartłomiej Łochnicki, Maciej Nerkowski z towarzyszeniem muzyków Orkiestry OiFP wykonają największe przeboje z repertuaru m.in. Dianne Reeves, Elvisa Presleya, Franka Sinatry, Edith Piaf, Zbigniewa Wodeckiego. I mówiąc słowami niezrównanego Zbigniewa Wodeckiego: „Drżenie serca i świetlistych trąbek blask, uważajmy Panie i Panowie wraz, takie frazy się zdarzają tylko raz”.

Kiedyś wierzono, że zanurzenie się pierwszego dnia lata w wodzie zapewnia urodę, powodzenie i zdrowie – no cóż, my jesteśmy zdania, że tylko zanurzenie w muzyce!

Przeczytaj więcej
adam mickiewicz
Pisarze wśród rzeźb – Adam Mickiewicz