[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
ferie zimowe CLZ

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa
Telefon
85 676 73 67
Email
centrum@centrumzamenhofa.pl
Strona WWW
http://www.centrumzamenhofa.pl/

Miejsce

Białystok
15-001 Białystok

Data

04 - 15 Sty 2021
Wydarzenie się odbyło

Koszt

Darmowy

Mobilne ferie zimowe z BOK/CLZ

Organizujecie czas wolny dla dzieci i młodzieży w czasie ferii 2021?

Informacje od organizatora:

Zastanawiacie się, jak zapewnić im ciekawą i mądrą rozrywkę z zachowaniem zasad i norm bezpieczeństwa związanych z epidemią? Nie możecie nas odwiedzić? Nie szkodzi – przyjedziemy do Was! Przygotowaliśmy dla Was mobilną wersję zajęć edukacyjnych. Wybierzcie i zarezerwujcie warsztaty z poniższej oferty, a my zajmiemy się resztą: przyjedzie do Was edukator z grami i materiałami edukacyjnymi (materiały, na których pracujemy, regularnie dezynfekujemy i ozonujemy). Do zobaczenia!

4-15 stycznia 2021
poniedziałek – piątek
grupy zorganizowane
rezerwacja tel. 85 67 67 367
lub e-mail kasa@centrumzamenhofa.pl (prosimy o podanie w mejlu telefonu kontaktowego)

Bezludna wyspa

wiek: 6+
czas: 60 min
cena: 10 zł/os.
Zapraszamy Was do wspólnej podróży przez lądy i morza! Na początek może odwiedzimy… Grenlandię? A skoro już tu jesteśmy, to może… hop! HOP! Hop! Przez Kanadę do…
O! Jaka piękna ta Alaska! Trochę tu jednak zimno, więc może zmienimy półkulę?
Zaraz, zaraz, co się dzieje?! Porwał nas huragan! Chyba znaleźliśmy się na bezludnej wyspie, tylko gdzie znajduje się TA wyspa?
Całkiem tu ładnie, są nawet kokosy, ale jak się stąd wydostaniemy? Może rozpalimy ognisko? Może zbudujemy… No właśnie, co?

Podczas wspólnej zabawy poznamy kontynenty, oceany, wyspy, przypomnimy sobie kierunki świata i wcielimy się w rozbitków – konstruktorów.

Wyćwierkaj obraz

wiek: 10+
czas: 80 min
cena: 10 zł/os.
Inspiracją warsztatów są linoryty pochodzące z najnowszej wystawy „Wspaniała przygoda” Marka Turkota w BOK/CLZ. Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda proces tworzenia takiej pracy i będą mogli spróbować własnych sił w tej technice. Motywem prac przyszłych autorów będą ptaki – tak często przedstawiane przez artystę. Uczestnicy samodzielnie wykonają narzędzie – rylec do linorytu, poznają zasadę lustrzanego odbicia i obrazowania za pomocą linii oraz wykonają własną pocztówkę techniką grafiki.

Gry historyczne

wiek: 6+
czas: 60 min
cena: 10 zł/os.
Interaktywne i aktywizujące dzieci i młodzież zajęcia doskonale wprowadzają w historię Białegostoku oraz przybliżają postać Ludwika Zamenhofa, twórcy esperanto. Zaczynamy od opowieści wykorzystując plansze z komiksu „Doktor Esperanto”, a następnie utrwalamy nabytą wiedzę za pomocą gier, np. memory.

Jak powstało esperanto?

wiek: 7+
czas: 80 min
cena: 10 zł/os.
Uczestnicy dowiedzą się, kim był Ludwik Zamenhof. Czy mieszkańcy dziewiętnastowiecznego Białegostoku byli dla Ludwika inspiracją? W jaki sposób młody Zamenhof odczytał opowieść o wieży Babel? Zdobytą wiedzę wykorzystamy, budując z klocków LEGO pomnik dedykowany Zamenhofowi i jego dziełu.

Otwarty Białystok

wiek: 10+
czas: 90 min
cena: 10 zł/os.
Jak opisać świat pełen kolorów komuś, kto ich nie widzi? Z takim wyzwaniem zmierzą się uczestnicy warsztatów. Zajęcia służą integracji, pozwalają lepiej zrozumieć świat osób niewidomych i niedowidzących. Wykorzystamy specjalne materiały dydaktyczne, m.in. tyflografiki, alfabet Braille’a, przedmioty wykonane z materiałów o różnych fakturach. Ćwiczenia będą punktem wyjścia do rozmowy na temat tego, jak postrzegamy świat.

Religie Podlasia

wiek: 10+
czas: 90 min
cena: 15 zł/os.
Celem zajęć jest przekazanie uczestnikom w atrakcyjnej formie podstawowych informacji o religiach, których przedstawiciele zamieszkują lub w przeszłości zamieszkiwali na Podlasiu – kościoła rzymskokatolickiego, prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego, a także judaizmu i islamu. Pokazując wielowyznaniowy obraz Podlasia, uczymy otwartości i samodzielności intelektualnej opartej na wiedzy i osobistym doświadczeniu. W trakcie zajęć wykorzystujemy multimedia, puzzle, klocki memory, „tajemniczą skrzynię”. Dodatkowo uczestnicy otrzymują zeszyty ćwiczeń – atrakcyjny materiał do wykorzystania indywidualnego, a także jako gotowa pomoc dydaktyczna dla nauczycieli.

Przeczytaj więcej
Tor Wschodzący Białystok
Motopiknik na Torze Wschodzący Białystok