[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Miejskie Sprzątanie Lasu Zwierzynieckiego - edycja jesienna

Organizator

Miejskie sprzątanie Lasu Zwierzynieckiego
Email
kontakt.konradczarnecki@gmail.com

Miejsce

Rezerwat przyrody Las Zwierzyniecki
15-001 Białystok

Data

19 Paź 2019
Expired!

Godzina

13:00 - 15:00

Koszt

Darmowy

Miejskie Sprzątanie Lasu Zwierzynieckiego – edycja jesienna.

Projekt „Miejskie Sprzątanie Lasu Zwierzynieckiego” to inicjatywa społeczna, której głównym celem jest zorganizowanie miejskiego sprzątania Lasu Zwierzynieckiego – wydarzenia dającego każdej zainteresowanej osobie możliwość realnego zaangażowania się w działania na rzecz rozwiązania na gruncie lokalnym problemu zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Przeprowadziliśmy wywiad z organizatorami wydarzenia, który można przeczytać pod tym linkiem.

Informacje od organizatora:

Chcemy również, aby była to akcja społeczna mobilizująca do realnego działania. Zachęcająca do aktywności obywatelskiej oraz integrująca wszystkie osoby mieszkające w Białymstoku, oraz jego okolicach. Przedsięwzięcie pozwoli także zwiększyć świadomość ekologiczną wśród uczestników oraz odbiorców akcji. Jednym z głównych założeń inicjatywy jest organizacja wydarzenia przy możliwie najniższym koszcie dla środowiska. W tym celu przez cały okres realizacji projektu m.in. ograniczamy do minimum zużycie fizycznych zasobów takich jak papier.

Pomysł realizacji projektu powstał jako odpowiedź na potrzebę zaangażowania się w działania na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska wyrażoną przez wiele osób. Pierwsza edycja projektu spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony uczestników oraz zakończyła się sukcesem. Jednakże skala zaśmiecenia Lasu Zwierzynieckiego wyraźnie przekroczyła nasze przewidywania, dlatego dostrzegamy potrzebę organizacji drugiej edycji wydarzenia.

Akcja ma charakter całkowicie społeczny.

Planowany termin rozpoczęcia wydarzenia to godzina 13:00, 19 października bieżącego roku. Wydarzenie odbędzie się na terenie Lasu Zwierzynieckiego w Białymstoku (obszar między ulicami: Świerkową, Zwierzyniecką oraz Żwirki i Wigury). Przewidywana liczba uczestników wydarzenia to około 150 osób. Organizatorami wydarzenia pod patronatem Fundacji Przyszłości Obszarów Chronionych – Instytutu Kronenberga są Konrad Czarnecki, Wojciech Dąbrowski, Norbert Podgórski oraz Feliks Bańka. Wydarzenie objęte jest Honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Worki na śmieci dla uczestników wydarzenia zapewnia Departament Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Worki zostaną rozdane przez organizatorów.

Plan wydarzenia:

  • 13:00 – 13:15  – zbiórka uczestników w Lesie Zwierzynieckim, rozpoczęcie wydarzenia
  • 13:15 – 14:45 – sprzątanie Lasu Zwierzynieckiego
  • 14:45 – 15:00 – zakończenie i podsumowanie wydarzenia
Przeczytaj więcej
Homeschool Run
Homeschool Run