Międzynarodowy Festiwalu Fotografii BIAŁYSTOK INTERPHOTO 2019 Pod Włos.

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/

Miejsce

Białostocki Ośrodek Kultury
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

27 Wrz 2019 - 20 Paź 2019

Godzina

14:00 - 21:00

Koszt

Darmowy

Międzynarodowy Festiwalu Fotografii BIAŁYSTOK INTERPHOTO 2019: Pod Włos.

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii BIAŁYSTOK INTERPHOTO 2019.

Informacje od organizatora:

Katedra Fotografii PWSFTViT w Łodzi: Pod włos

wernisaż: od 26.09 do 20.10.2019 r.
foyer Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny
wystawa czynna do 20 października 2019

Idea czasu, wytyczone granice pomiędzy przeszłością, teraźniejszością a przyszłością wydają się równie abstrakcyjne co twierdzenie, że przeszłość nie istnieje. Ale skąd pewność, że to, co pamiętamy jako zdarzenia przeszłe, faktycznie miało miejsce? Jaką mamy gwarancję, że wizje zachowane w pamięci nie są jedynie projekcją życia? Być może istnieje jedynie teraźniejszość i przyszłość. Stan obecny i to co będzie, a czego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Być może teraźniejszość i przyszłość także nie istnieją. Nie istnieje czas i tym samym jego granice. Powołaliśmy jedynie abstrakcyjną jego idee, by mieć wielopłaszczyznowy punkt odniesienia, by móc żyć i o życiu opowiadać.

Na wystawie “Pod włos” studenci Katedry Fotografii łódzkiej Szkoły Filmowej dotykają idei czasu.

Prezentując swoje indywidualne projekty, w których poruszają szerokie spektrum zagadnień. Między innymi mistyfikują przeszłość, wymyślając ją na nowo i kreując na własny użytek jak Dorota Kozieradzka w cyklu “Olympic Charmer”. Sięgają po język przeszłości Dziga Wiertowa czy Waltera Ruttmanna, by zagrać symfonię współczesnej metropolii – Maciej Telka „Zanik”. Przyglądają się współczesnym bohaterom stojącym na barykadach walki z chorobą, kobietom walczącym o swoją przyszłość w teraźniejszości zdeterminowanej przeszłością w cyklu „Amazonki” Julii Klewaniec. Pytają o przyszłość – czy własna tożsamość staje się płynna i będzie można ją zmieniać wielokrotnie, jak choćby zakładając nową skórę – Agata Wieczorek “The fetish of the image”. A może zakładając kostium i stając się super bohaterem wyrwanym ze świata przyszłości, można odsłonić pragnienia świata współczesnego jak robi to Karolina Golis w cyklu „Lady Flame”.

Artyści opowiadając różne historie,manifestując co dla nich ważne, ujawniają przy okazji też wielopłaszczyznowość kontekstów istnienia czasu. Wielokrotnie przy tym nie płynąc wcale z nurtem, lecz pod włos.

Tagi: ,
Przeczytaj więcej
Echa
Echa: Waterville / Imagery