[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Mali Odkrywcy Monika Radzikowska W plecaku niesione Spotkania z duchami wędrówki przez Syberię

Organizator

Ciekawi Świata - spotkania podróżnicze
Email
u.wysocka@bok.bialystok.pl
Strona WWW
http://bok.bialystok.pl
Bilety

Miejsce

Kawiarnia Muzyczna FAMA
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

Bilety

Data

25 Paź 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

10:00 - 11:00

Koszt

15 zł

[ODWOŁANY] Mali Odkrywcy / Monika Radzikowska / W plecaku niesione: Spotkania z duchami – wędrówki przez Syberię

W ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” BOK zaprasza dzieci na prezentację Mali Odkrywcy / Monika Radzikowska / W plecaku niesione: Spotkania z duchami.

Informacje od organizatora:

25 października 2020, godz. 10:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5

bilety: 10 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie internetowej.

Prezentacja dla dzieci w wieku 5+

Syberia to daleka kraina położona w kraju zwanym Rosja. Podczas zajęć będziemy wędrować przez jej poszczególne części i poznawać nie tylko ludzi tam mieszkających, ale też zwierzęta, a nawet… duchy! Zobaczymy, gdzie krążą dusze zmarłych przodków i co warto zostawić im w podarunku. Dowiecie się, jaki jest ulubiony napój duchów, kim są koczownicy i jak żyją, poznacie historię księżniczki, która zamieniła się w rzekę oraz wielkiego wodza, który postanowił nie umierać. Zajrzymy do świątyni, gdzie śpi pewien mnich, poszukamy reniferów w tundrze, przenocujemy w szałasie ich pasterzy i dowiemy się, jaki jest ulubiony napój duchów.

„Spotkania z duchami” to prezentacja dla dzieci, podczas której poznamy kulturę, mity i legendy mieszkańców Syberii na przykładzie kilku jej regionów: Tuwy, Buriacji, Jakucji, Chakasji i Ałtaju.

Monika Radzikowska – archeolog, animator, edukator, współzałożycielka Fundacji Terra Desolata, a po godzinach autostopowicz, rowerzysta, pasażer i włóczykij. Autorką bloga www.wplecakuniesione.pl oraz książki dla dzieci „Córka bajarza”. W 2018 r. wyszła jej pierwsza książka podróżnicza „Bajkał – tam i z powrotem”, w której znaleźć można historię pięciomiesięcznej wędrówki przez Syberię, Gruzję i południową Europę. W swoich podróżach najchętniej kieruje się na szeroko rozumiany wschód. Tak samo fascynująca jest dla niej zarówno odległa Mongolia, jak i bliskie Podlasie.

Ważne:
Wytyczne dla klubu FAMA
Oświadczenie uczestnika w klubie FAMA

Przeczytaj więcej
Wampiriada- Edycja Zimowa 2020
Wampiriada – Edycja Zimowa 2020