[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
literackie wspominki

Organizator

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
Telefon
85 676 72 21
Email
ksiaznica@ksiaznicapodlaska.pl
Strona WWW
http://www.ksiaznicapodlaska.pl
Fanpage Książnicy Podlaskiej

Miejsce

Białystok
15-001 Białystok

Data

28 Paź 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

17:00 - 18:00

Koszt

Darmowy

Literackie Wspominki

28 października 2020 roku o godz. 17.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na swój fanpage na Facebooku, na Literackie Wspominki, w ramach cyklu „Środy Literackie”. 

Informacje od organizatora:

Rok 2020 z pewnością zapisze się w historii. Zbyt wiele przyniósł znaczących, często tragicznych wydarzeń – w wymiarze ogólnoświatowym, krajowym i lokalnym – by mógł pozostać niezauważony. Pozostawi też dotkliwy brak w białostockim i podlaskim środowisku literackim. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pożegnaliśmy m.in. prof. Andrzeja Strumiłłę – człowieka wielu talentów, m.in. malarza, rzeźbiarza, pisarza i poetę, Bogdana Dudkę – animatora kultury, poetę, legendę nieistniejącego już pisma „Kartki”, Krzysztofa Gedroycia – poetę i prozaika, historyka sztuki, wykładowcę Akademii Teatralnej, zdobywcę Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego oraz Wiktora Szweda – białoruskiego poetę, urodzonego i tworzącego na Podlasiu, piszącego dla dzieci i dorosłych, związanego z Białoruskim Stowarzyszeniem Literackim „Białowieża”. 

Wspominać te ważne dla podlaskiej literatury postaci będą: 

Dorota Sokołowska – dziennikarka i prezenterka Polskiego Radia Białystok, wydawca magazynu kulturalnego „Podróże po kulturze”, autorka programów promujących czytelnictwo, recenzentka teatralna i autorka audycji dokumentalnych i reportaży Autorka książek: Dźwiękoczułość (2015), Bóg jest portem (2016), Sekrety Łomży i Ostrołęki (wspólnie z Grzegorzem Maculewiczem) (2018). 

Justyna Sawczuk – dawniej dziennikarka TVP3 Białystok (m. in. autorka i prowadząca program poświęcony literaturze regionalnej „Strefa książki”), obecnie pracownik Działu Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz redaktor naczelna nieregularnika „Epea. Pismo literackie”. 

Już teraz zapraszamy na fanpage Książnicy Podlaskiej na Facebooku, gdzie w komentarzach do posta zapowiadającego Literackie Wspominki możecie Państwo podzielić się własnymi wspomnieniami, związanymi z postaciami prof. Andrzeja Strumiłły, Bogdana Dudki, Krzysztofa Gedroycia i Wiktora Szweda.

Przeczytaj więcej
Anbar. Ćwiczenia z mimikry
Anbar. Ćwiczenia z mimikry