[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
leśny weekend

Organizator

Magda Bębenek

Miejsce

Puszcza Knyszyńska
abp. gen. M. Chodakowskiego 9, 16-030 Supraśl

Data

18 Maj 2019 - 19 Maj 2019
Wydarzenie się odbyło

Godzina

09:30

Koszt

15 zł

Leśny weekend otwarty z Las w Nas – vol. 2

Spacery, ognicho, leśne harce, czyli druga edycja Otwartego Weekendu, w trakcie którego pokażemy Wam nasze ulubione puszczańskie zakątki i podzielimy się leśną wiedzą.

W sobotę trasa tylko dla osób, które będą w stanie przejść 10-15 km, w niedzielę trasa dla rodzin z dziećmi (jeśli będą chętni).

Wstępny plan weekendu:

SOBOTA, 18.05.19 

9:30 – 16:00 spacer (10-15km)
Po drodze leśne opowieści i wyjaśnianie tego, co widzimy, chodząc wśród drzew. Z przystankami na ciekawostki oraz przekąski. Weźcie ze sobą coś do jedzenia i koniecznie picie.
Koszt: 15 zł / os.

16:30-19:30 obiad (we własnym zakresie)
Osoby nocujące w agroturystce lub pod namiotem mogą skorzystać z wyposażonej kuchni. Chętnym polecamy wycieczkę do Sokółki, 15 km od nas, na najlepsze lody świata (szczególnie pistacjowe, poezja!) w Stara Szkoła oraz świetne jedzenie w Karczma pod Sokołem. W Czarnej Białostockiej, 10 km od nas, dobrą kuchnię kresową zjecie w Karczma za płotem.

20:00 ognisko (jedzenie i picie we własnym zakresie)

NIEDZIELA, 19.05.19

Opcja I
Jeśli na spacer nie zapiszą się żadne rodziny z dziećmi, które nie dadzą rady przejść dłuższej trasy, robimy podobny dystans, co w sobotę (10 – 15 km).

10:00 – 17:00 spacer
Po drodze leśne opowieści i wyjaśnianie tego, co widzimy, chodząc wśród drzew. Z przystankami na ciekawostki oraz przekąski. Weźcie ze sobą coś do jedzenia i koniecznie picie.
Koszt: 15 zł / os.

Opcja II
Jeśli na spacer zapiszą się rodziny z dziećmi, które dadzą radę przejść ok. 4 km.

10:00 – 14:00 spacer
Po drodze leśne opowieści i wyjaśnianie tego, co widzimy, chodząc wśród drzew – wszystko dostosowane do wieku i możliwości poznawczych dzieci. Z przystankami na ciekawostki oraz przekąski. Weźcie ze sobą coś do jedzenia i koniecznie picie.
Koszt: 15 zł / os.

_ _ _ _

NOCLEG
Możliwość noclegu u nas na posesji w agroturystyce (10 łóżek w 3 pokojach) lub w namiocie.
Agroturystyka: 35 zł/ os. za noc
Namiot: 15 zł/os. za noc

Dodatkowo w okolicy 15 km są inne agroturystyki, w których możecie się zatrzymać (40-50 zł/os.).

_ _ _ _

DOJAZD
Samochodem z Białegostoku ok. 30-40 min, z Warszawy ok 2 h 30 min. Pociągiem do Białegostoku, Czarnej Białostockiej lub Sokółki, z przesiadką na autobus do Straży. Stamtąd 2 km spacerem lub podwózka naszym puszczańskim Bizonem 😉

KONIECZNE ZAPISY oraz bezzwrotna opłata za spacer (musimy być w stanie oszacować liczbę zdeklarowanych osób). Zgłoszenia wysyłajcie na magda@magdabebenek.pl. Paragony do odebrania w dniu spaceru, opłata za nocleg na miejscu.

Liczba miejsc jest ograniczona, żeby zapewnić komfort spacerowiczów.

Przeczytaj więcej
Bieg Korycin
Półmaraton Mleczny, Triathlon Korycin, Bieg do Grodu