[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Krzysztof Wielicki Piekło mnie nie chciało

Organizator

Ciekawi Świata - spotkania podróżnicze
Email
u.wysocka@bok.bialystok.pl
Strona WWW
http://bok.bialystok.pl
Bilety

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

Bilety

Data

22 Paź 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

21:30 - 23:00

Koszt

15 zł

[ODWOŁANY] Krzysztof Wielicki: Piekło mnie nie chciało

W ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na spotkanie KRZYSZTOF WIELICKI: PIEKŁO MNIE NIE CHCIAŁO

Informacje od organizatora:

22 października 2020, godz. 21:30
Sala Forum, ul. Legionowa 5

bilet: 15 zł – wkrótce w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie internetowej.

Przed nami historia Krzysztofa Wielickiego – jednego z najsłynniejszych Lodowych Wojowników – człowieka, który zdobył wszystko i znalazł powód, by powiedzieć sobie: “dość”.

“Mam szczęście, bo ciągle żyję” – tak mówi o swojej karierze. Jego opowieści ukazują wielką determinację w dążeniu do celu, sztuce cierpienia na ośmiotysięcznikach, nie pomijają też śmierci i związanych z nią dylematów moralnych, miłości, a także cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces.

Urodzony w 1950 roku Krzysztof Wielicki jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył wszystkie 14 ośmiotysięczników, jest też członkiem prestiżowego The Explorers Club. Obok Reinholda Messnera, Wojtka Kurtyki i Jerzego Kukuczki uważany jest za najlepszego himalaistę naszych czasów. Jako pierwszy człowiek na świecie (wraz z Leszkiem Cichym) zimą 1980 roku zdobył najwyższy szczyt Ziemi – Mount Everest. Również jako pierwszy wszedł na Lhotse (samotnie i w gorsecie, który musiał nosić po uszkodzeniu kręgosłupa).
Zimą wspiął się również na Kanczendzongę (w 1986 roku wraz z Jerzym Kukuczką). Samotnie w ciągu jednej doby pokonał drogę baza–szczyt–baza na Broad Peaku.
Wielicki był wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia. Jedną z ostatnich nagród było wyróżnienie księżnej Asturii w dziedzinie sportu (2018).
W 2019 roku otrzymał Złoty Czekan – potocznie zwany wspinaczkowym Oscarem – za całokształt górskich dokonań.

Ważne:
Wytyczne dla kina FORUM
Oświadczenie do kina

Przeczytaj więcej
Karnawał Dance Fest 2020
Karnawał Dance Fest 2020