[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Koncert Nick Schnebelen

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/

Miejsce

Kawiarnia Muzyczna FAMA
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

09 Paź 2019
Expired!

Godzina

20:30 - 22:00

Koszt

30-40 zł

Koncert: Nick Schnebelen

Informacje od organizatora:

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert w ramach cyklu Blues Fama:

Nick Schnebelen

9 października 2019, godz. 20:30
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)
– wkrótce do kupienia w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

NICK SCHNEBELEN / USA
Nick ma bluesa we krwi. Wraz z rodzeństwem wychowywali się w domu pełnym muzyki. Rodzice byli czynnymi uczestnikami sceny muzycznej Kansas City, a dom rodzinny często służył za miejsce prób i jam sessions. Sławę i sceniczne szlify zdobył jako gitarzysta utytułowanego rodzinnego zespołu Trampled Under Foot, w którym grał wraz z siostrą Daniele i bratem Chrisem. Wystąpili na najbardziej renomowanych festiwalach świata (Notodden, Montreal, The Legendary Blues Cruise), dziś spotykają się tylko okazjonalnie na specjalne koncerty „od wielkiego dzwonu”. Na co dzień stoją na czele własnych projektów — w przypadku Nicka jest to jego własne trio.

W 2008 zdobył nagrodę im. Alberta Kinga dla najlepszego gitarzysty konkursu International Blues Challenge w Memphis (w którym brał udział z TUF). Wraz z zespołem zdobyli też w 2014 roku Blues Music Award w kategorii Best Contemporary Blues Album. W marcu 2019 na rynek trafiła płyta Crazy All By Myself.

„Owszem, zdarzają się wycieczki w stronę rocka czy soulu (stosownie zatytułowana nastrojowa kompozycja „Soul Magic”), jest także obowiązkowa ballada z przejmującą partią gitary, „I Leaned My Heart On You”, ale nie ma eksperymentów polegających na wprowadzaniu elektroniki, samplowania i innych sztuczek nowoczesnej techniki. Jest pięknie wyeksponowana rasowa gitara i mocny, stylowy wokal.” – Wojciech Mann, „Polityka”

Nick Schnebelen – gitara, śpiew
Cliff Moore – bas
Adam Hagerman – perkusja

Tagi: , ,
Przeczytaj więcej
jazz bok
Jazz na BOK-u: Jeremy Pelt Quintet