Maria Sadowska

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/

Miejsce

Kawiarnia Muzyczna FAMA
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

14 Wrz 2019

Godzina

20:00 - 22:00

Koszt

40-50 zł

Koncert Marii Sadowskiej

Informacje od organizatora:

Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu.

Zapraszamy na koncert z cyklu Premiery Muzyczne:

Maria Sadowska

14 września 2019, godz. 20:00
klub Fama, ul. Legionowa 5

bilety: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu), dostępne w kasie Kino FORUM, kasie Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa i na https://bilety.bok.bialystok.pl/

Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu. Maria Sadowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką i autorką tekstów. Ma na koncie 11 płyt (w tym dwie wydane w Japonii).

Przełomem w jej karierze okazał się album „Tribute to Komeda” (Złota Płyta), który wpisał się w historię polskiej muzyki. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Z Michelem Legrandem jako jedyna polska wokalistka wystąpiła na prestiżowym, jubileuszowym Festiwalu Jazz Jamboree. Współpracowała także m.in. z Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem oraz Urszulą Dudziak.

Maria ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie, m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus.

W 2013 roku Maria przyjęła zaproszenie do udziału w największym telewizyjnym show muzycznym „The Voice of Poland”, gdzie została powierzona jej rola jednego z czterech trenerów. Jako jedyna w historii polskiej edycji programu trzykrotnie doprowadziła swoich uczestników do zwycięstwa. Po latach obfitych w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym wokalistka przypieczętowała swoją pozycję ostatnią, wydaną w kwietniu 2014 roku płytą „Jazz na ulicach”. Album w szybkim tempie uzyskał status Złotej Płyty.

27 stycznia 2017 roku premierę miał jej najnowszy film „Sztuka Kochania”, który opowiadał historię życia Michaliny Wisłockiej. Film zdobył mnóstwo pozytywnych recenzji, wiele prestiżowych nagród i uplasował się na pierwszym miejscu polskiego box office.

Obecnie artystka pracuje nad premierowym materiałem. Nowy album będzie pierwszą w dyskografii Marii płytą popową, łączącą jej dotychczasowe muzyczne fascynacje. W Białymstoku Maria zaprezentuje repertuar przekrojowy ze wszystkich płyt oraz premierowe utwory z płyty, która ukaże się w listopadzie.

Tagi:
Przeczytaj więcej
adam mickiewicz
Pisarze wśród rzeźb – Adam Mickiewicz