[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Klaus Richter Bajorai

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa
Telefon
85 676 73 67
Email
centrum@centrumzamenhofa.pl
Strona WWW
http://www.centrumzamenhofa.pl/

Miejsce

Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa
Warszawska 19, 15-001 Białystok

Data

07 Lis 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

10:00 - 17:00

Koszt

0 zł - 5 zł

Klaus Richter: Bajorai

Białostocki Ośrodek Kultury, Centrum im. Ludwika Zamenhofa zaprasza na wystawę: Klaus Richter: Bajorai.

Informacje od organizatora:

7 listopada 2020 – 10 stycznia 2021, od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-12:00 i 13:00-17:00 Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
bilety: niedziele – wstęp wolny, pozostałe dni – 5 zł, zwiedzanie po wcześniejszym umówieniu: tel. 85 67 67 367 lub kasa@centrumzamenhofa.pl

Wytyczne dla wystaw, zwiedzania, galerii Białostockiego Ośrodka Kultury.

Oświadczenie uczestnika wystawy.

„Bajorai“ to eseistyczne odkrywanie pewnej litewskiej wsi. „Moim celem jest opowiedzenie części jej historii, jej przeszłości i teraźniejszości. Wykorzystuję fotografie zrobione w latach 2017-2019, skany zdjęć z archiwów domowych mieszkańców Bajorai i esej napisany na podstawie rozmów z mieszkańcami oraz wrażeń ze wsi” – mówi artysta.

Patrząc na zdjęcia, poczujemy zapach zgnilizny. Pokazują one miejsca, których niedługo już nie będzie, które już zaczęły się rozkładać. Uwagę zwraca materialność i przemijalność przedstawianych zjawisk. Na przykład zdjęcia, których głównym tematem są tkaniny czy rękodzieło kontrastują ze zdjęciami z archiwów domowych wydrukowanymi na płótnie.

Cykl zdjęć w eseistycznej formie podejmuje temat traumy nierozwiązanej przeszłości oraz opowiada o zapomnianych ludziach żyjących na końcu Europy, a także o współczesnym litewskim społeczeństwie.

„Bajorai” to praca dyplomowa Klausa Richtera na wileńskiej ASP. Autor urodził się w Wiedniu. Zanim przeprowadził się do Bajorai w 2017 r., mieszkał w Berlinie, gdzie studiował w Szkole Fotografii Ostkreuz. Ukończył ją w 2016 r. z pracą „Cikoria” o węgierskich Romach.

Przeczytaj więcej
KONCERT KOLĘD na Stadionie Miejskim w Białymstoku
KONCERT KOLĘD na Stadionie Miejskim w Białymstoku