[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Kino Przyjazne Sensorycznie Basia 3

Organizator

Kino FORUM
Telefon
85 746 13 20
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/repertuar/

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

25 Sty 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

12:00 - 12:45

Koszt

13 zł - 16 zł

Kino Przyjazne Sensorycznie: Basia 3

Informacje od organizatora:

Kino Forum w Białymstoku oraz Fundacja Pomoc Autyzm zapraszają młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowany im seans kinowy. Zapraszamy także innych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata chcieliby skorzystać z takich dostosowanych seansów. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.

Podczas seansu przyjaznego sensorycznie:

światła nie będą w pełni zgaszone, tylko przyciemnione;
dźwięk filmu zostanie przyciszony, by nie przeszkadzał osobom wrażliwym na dźwięki
wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie;
przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów;
w trakcie seansu nie będzie obowiązywała zasada całkowitej ciszy – można będzie komentować, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali itp. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu;
ponieważ wiele dzieci / osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców przekąski.

Jednocześnie informujemy, że w kinie partnerskim można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł.

Basia 3
Polska 2019, 45′

na podstawie książki Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak
scenariusz: Szymon Jachimek, Zofia Stanecka, Marcin Wasilewski, Szczepan Prot Rożalski
reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Robert Jaszczurowski
muzyka: Michał Jacaszek
wiek: 4+; dubbing

Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Basia to pięciolatka, która nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu.

bilety:
13 zł – dorośli lub dzieci po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy oraz ich opiekun / specjalny bilet “Rodzinny”: min. 3 os.
16 zł – normalny

Kontakt w sprawach dotyczących kina przyjaznego sensorycznie: Katarzyna Pęczak [email protected].

Przeczytaj więcej
Weather to Scratch
[ODWOŁANY] Weather to Scratch