[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Data

04 Paź 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

14:30 - 16:00

Koszt

8 zł

Kino Forum zaprasza na seans “Obrazy bez autora”

Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film “Obrazy bez autora”.

Informacje od organizatora:

4 października 2020, godz. 14:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 8 zł – w kasie kina Forum i na stronie internetowej.

Obrazy bez autora
Niemcy / Włochy 2018, 188′
reż. Florian Henckel von Donnersmarck
obsada: Tom Schilling, Sebastian Koch, Paula Beer, Saskia Rosendahl, Oliver Masucci

Zrealizowany z rozmachem film, oparty na historii życia malarza Gerharda Richtera, w reżyserii Floriana Henckela von Donnersmarcka („Życie na podsłuchu”, „Turysta”).

Film zainspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii. Opowiada historię Kurta, młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband.

To z jednej strony refleksja nad naznaczoną szaleństwem historią Niemiec XX wieku, z drugiej – opowieść o losie artysty konfrontującego się z ideologią, a także o wyzwalającej mocy sztuki.

W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina: Paula Beer, Sebastian Koch, Tom Schilling oraz Oliver Masucci znany polskiej publiczności z serialu “Dark”.

Obraz nominowany był w dwóch kategoriach do Oscara, Złotych Globów, zdobył także wiele nagród na światowych festiwalach, w tym na festiwalu w Wenecji.

Przeczytaj więcej
Team CROSS 270920 Niedziela
Team CROSS 27.09.20 Niedziela