[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Kasia Kowalska

Organizator

Stowarzyszenie Pro Salute
Telefon
736 822 658
Email
stowarzyszenieprosalute@gmail.com
Strona WWW
http://www.prosalute.com.pl

Miejsce

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
Odeska 1, 15-406 Białystok

Data

14 Paź 2019
Expired!

Godzina

19:00 - 22:00

Koszt

80-110 zł

Kasia Kowalska – Koncert na rzecz Dzieci z Dystrofią Mięśniową

informacje od organizatora:

Stowarzyszenie Pro Salute wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci chorych na dystrofię mięśniową różnego typu, postanowiło zorganizować drugi już Koncert Charytatywny Na Rzecz Dzieci z Dystrofią Mięśniową, podopiecznych Klinika Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Koncert odbędzie się w dniu 14.10.2019 (poniedziałek) o godz. 19:00 na Dużej Scenie Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1.

Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Kowalska, jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej, mająca w swoim dorobku wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się kilkukrotną platyną. Wylansowała takie przeboje, jak “Prowadź mnie”, “Antidotum”, “A to co mam”, “Spowiedź”, “Być tak blisko”, “Co może przynieść nowy dzień”, “Coś optymistycznego”, “To co dobre”, “Alannah (tak niewiele chcę)” i wiele innych. Rok 2018 był dla Kasi Kowalskiej wyjątkowy. Obchodziła jubileusz 25-lecia pracy artystycznej i wydała swój nowy album, “Aya”, na który jej fani czekali aż 10 lat. “Aya” jeszcze przed premierą znalazła się na 1. miejscu listy sprzedaży płyt EMPiK-u!

Jako support przed Kasią Kowalską wystąpi zespół White Tigers z Wieruszowa, w którym na saksofonie altowym gra Krystian Lota – podopieczny Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym “Dać Szansę” UMB, w której jest objęty terapią czynnikiem stymulującym kolonię granulocytów w kierunku dystrofii mięśniowej. Oprócz niego zespół tworzą:
Wokal: Iga Wojciechowska, Dominika Derdak,
Klawisze: Martyna Jaroch,
Perkusja: Adrian Lota,
Gitara elektryczna i elektroakustyczna: Wiktor Świsulski,
Gitara basowa: Michał Marchwiak.

Dystrofie mięśniowe to grupa chorób mięśni uwarunkowanych genetycznie, charakteryzujących się nieodwracalnymi zmianami w mięśniach i tkance łącznej. W ich postępującym przebiegu dochodzi do osłabienia i zaniku mięśni, co w konsekwencji prowadzi do inwalidztwa. W późniejszych stadiach choroby dochodzi także do uszkodzenia serca i niewydolności oddechowej.

Grupa naukowców pod kierownictwem prof. Wojciecha Kułaka z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym “Dać Szansę” Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku od 6 lat, jako jedyni w Polsce, za pomocą eksperymentalnej terapii czynnikiem stymulującym kolonię granulocytów z powodzeniem umożliwiają dotkniętym tymi chorobami dzieci, usprawniać ich funkcjonowanie, a nawet zrobić pierwsze samodzielne kroki. Sukces badaczy odbił się echem w całym kraju i za granicą (w tym USA). Często otrzymują listy i maile, również od osób dorosłych, z pytaniami, czy istniała by możliwość zastosowania tej terapii w ich przypadku. Niestety, realizowany w Klinice projekt dobiegł końca i stosowany lek nie może być dalej podawany ze względów finansowych, a liczba potrzebujących wzrasta. Więcej o badaniach prowadzonych przez Klinikę na stronie http://www.radio.bialystok.pl/radioskop/index/id/ 151046.

W związku z powyższym Stowarzyszenie „Pro Salute” zdecydowało się wspomóc Klinikę w zdobyciu środków na zakup kolejnych partii leku i wydaje się, iż dobrą okazją ku temu jest koncert charytatywny. Ideą koncertu jest także uświadomienie i przybliżenie Białostoczanom problemu chorób mięśniowych.

Koncert patronatem honorowym objęli: Prezydent Miasta Białegostoku (Wschodzący Białystok), Wojewoda Podlaski oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

Patronat medialny: TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio Akadera, BiałystokOnline.pl, Kurier Poranny – poranny.pl

Ceny biletów:
I strefa: 110 zł
II strefa: 100 zł
III strefa: 90 zł
IV strefa: 80 zł

Bilety dostępne na stronie: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-kasia-kowalska-koncert-charytatywny-na-rzecz-dzieci-z-dystrofia-miesniowa-48940?id=239407

HARMONOGRAM KONCERTU:

19.00 – otwarcie koncertu, powitanie gości, informacje nt. Stowarzyszenia
19.15 – koncert The White Tigers
19.40 – licytacje obrazów
20.10 – koncert Kasi Kowalskiej

Tagi:
Przeczytaj więcej
Charytatywny Bal Andrzejkowy "Fundacji Pomóż Im"
Charytatywny Bal Andrzejkowy “Fundacji Pomóż Im”