[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Kamila Kielar Biało na czarnym. Niedźwiedzie - duchy

Organizator

Ciekawi Świata - spotkania podróżnicze
Email
u.wysocka@bok.bialystok.pl
Strona WWW
http://bok.bialystok.pl
Bilety

Miejsce

Kino Forum
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

Bilety

Data

25 Paź 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

13:30 - 14:30

Koszt

15 zł

[ODWOŁANY] Kamila Kielar: Biało na czarnym. Niedźwiedzie – duchy

W ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na spotkanie KAMILA KIELAR: BIAŁO NA CZARNYM. NIEDŹWIEDZIE – DUCHY.

Informacje od organizatora:

25 października 2020, godz. 13:30
Sala Forum, ul. Legionowa 5

bilet: 15 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie internetowej.

Wyprawa Kamili Kielar została nagrodzona Kolosem w kategorii „Podróż Roku” oraz uhonorowana najlepszym pokazem Kolosów!

National Geographic Traveler uznał tę wyprawę za podróż roku!

„Biało na czarnym” to samotna wyprawa kajakiem morskim po Pacyfiku w poszukiwaniu najrzadszego typu niedźwiedzi na świecie, tzw. niedźwiedzi duchów.
Dzięki rzadkiej mutacji czarne niedźwiedzie są całkowicie białe i nie są to albinosy. Żyją w soczyście zielonych północnych lasach deszczowych, więc wyglądają w nich całkowicie nierealnie.
Niedźwiedzie to jednak tylko przyczynek do mówienia o niezwykle cennym środowisku, dramatycznej sytuacji w morzach i oceanach oraz walce o jeden z najcenniejszych zakątków świata.
Sama podróż kajakiem to codzienne zmagania z morskim żywiołem: pływami, prądami i sztormami (obszar ten jest na 4. miejscu natrudniejszych dróg morskich świata). Bardzo bliskie spotkania z wielorybami, konfrontacje z lwami morskimi i nieustająca obserwacja przyrody – nad wodą, pod wodą i w lesie.

Kamila Kielar
Od kilkunastu lat smakuje północ. Skupia się na wyjazdach typu adventure, głównie samotnych, bo fascynuje ją łączenie specjalistycznych umiejętności z mocną psychiką. W outdoorze łącznie spędziła kilka lat, biegle porusza się w sztuce bushcraftu.
W 2018 roku samotnie przepłynęła ponad 500 km kajakiem morskim po Pacyfiku u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej w poszukiwaniu niedźwiedzi – duchów, najrzadszych niedźwiedzi na świecie.
W 2017 roku samotnie przeszła 4700 km po szlaku Pacific Crest Trail, wcześniej – również sama – przejechała rowerem Jukon w zimie, Alaskę i Kamczatkę. W Laponii i na Alasce miesiącami wędrowała, zarówno zimą, jak i latem. Kanadyjskie Terytoria Północno-Zachodnie przemierzała samotnie na nartach przy temperaturach spadających do -48 stopni. Liderka etapów w wielkich sztafetach rowerowych: Afryka Nowaka i Bike Jamboree.
Zajmuje się etologią dużych drapieżników i nawet je fotografuje. Zawodowo pisze, opowiada, szkoli oraz lideruje.
Laureatka Kolosa za podróż roku i dwóch wyróżnień, nominowana do nagrody National Geographic Traveler, wyróżniona nagrodą im. Tonego Halika. Wygrywała outdoorowe konkursy fotograficzne w USA i Kanadzie.
Występuje z pokazami na największych scenach w Polsce, pojawia się również na międzynarodowych festiwalach (Kanada, Ukraina, Czechy, Słowacja).

Przeczytaj więcej
Pociąg WOŚP 2020 Białystok – Knyszyn
Pociąg WOŚP 2020 Białystok – Knyszyn