[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Janusz Kalinowski Kenia i Nepal z mało znanej strony

Organizator

Ciekawi Świata - spotkania podróżnicze
Email
u.wysocka@bok.bialystok.pl
Strona WWW
http://bok.bialystok.pl
Bilety

Miejsce

Białostocki Ośrodek Kultury
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

Bilety

Data

23 Paź 2020
Wydarzenie się odbyło

Godzina

18:00 - 19:00

Koszt

15 zł

[ODWOŁANY] Janusz Kalinowski: Kenia i Nepal z mało znanej strony

W ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” BOK zaprasza na spotkanie i pokaz filmu JANUSZ KALINOWSKI: KENIA I NEPAL Z MAŁO ZNANEJ STRONY.

Informacje od organizatora:

23 października 2020, godz. 18:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5

bilet: 15 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie internetowej.

Będzie to podróż slajdowo-filmowa Janusza Kalinowskiego z wypraw do Kenii i Nepalu w latach 2018-2020 oraz pokaz filmu „Ulice Katmandu” Michała Walczewskiego, z udziałem mieszkańca Białegostoku Tadeusza Dziekońskiego, uczestnika wyprawy stulecia.

Kenia – dla jednych to plaże i Safari, dla innych miejsce lokalizacji obozów sportowych, bo kraj ten słynie z plejady wielce utytułowanych biegaczy.

Nepal – jedni fascynują się Katmandu, bądź je szybko omijają, inni zachwycają się himalajskimi widokami. To wszystko na jednej stronie “medalu”. Druga jest prawie nieznana i to ona zostanie uwypuklona.
Stolica Nepalu, nawet przed tragicznym trzęsieniem ziemi w kwietniu 2015 roku, na pierwszy rzut oka wygląda tak, jakby właśnie nawiedził ją jakiś kataklizm. Na wpół zrujnowane domy, chaos i zgiełk sprawiają, że jedni ją omijają, a inni w całym tym szaleństwie dostrzegają coś ulotnie romantycznego, co sprawia, że nie potrafią się od tego uwolnić i potem za tym tęsknią.
Katmandu to nie tylko urokliwa dzielnica Thamel, ale także wiele innych interesujących miejsc, zarówno w samym mieście, jak i w okolicy. Stolicę Nepalu można kochać lub nienawidzieć.

Janusz Kalinowski
Legendarna postać w historii polskich biegów. Współtwórca pierwszego w kraju maratonu – Maratonu Pokoju (wspólnie z Tomaszem Hopferem, Józefem Węgrzynem i Zbigniewem Zarembą), wieloletni jego dyrektor, organizator wielu imprez biegowych i triathlonowych. Z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego, dziennikarz sportowy Polskiej Agencji Prasowej i podróżnik. W sumie odwiedził 81 krajów na wszystkich kontynentach.
Jednym z największych jego przedsięwzięć była, zorganizowana w 2018 roku, wyprawa do Indii i Nepalu – dla ponad 400 osób w wieku od 8 do 80 lat, zamieszkałych w 100 miejscowościach. Z tego wydarzenia powstał pełnometrażowy film “Everest dla każdego”, którego jest współtwórcą.

Ważne:
Wytyczne dla Kina Forum
Oświadczenie do kina

Przeczytaj więcej
Wręczenie XXIX Nagrody im. Kazaneckiego
[ODWOŁANE] Wręczenie XXIX Nagrody im. Kazaneckiego