[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Iwona Zinkiewicz Zagubiona perła i dwa światy

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa
Telefon
85 676 73 67
Email
centrum@centrumzamenhofa.pl
Strona WWW
http://www.centrumzamenhofa.pl/

Miejsce

Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa
Warszawska 19, 15-001 Białystok

Data

05 Gru 2019
Wydarzenie się odbyło

Godzina

18:00 - 20:00

Koszt

Darmowy

Iwona Zinkiewicz: Zagubiona perła i dwa światy

Zapraszamy na promocję książki i spotkanie z autorką.

Informacje od organizatora:

Iwona Zinkiewicz: Zagubiona perła i dwa światy

5 grudnia 2019, godz. 18:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
wstęp wolny
prowadzenie: Miłka O. Malzahn

„Zagubiona perła i dwa światy” to historia białostockiej kamienicy przy ulicy Parkowej 6 oraz jej lokatorów. To także historia mieszkańców pewnej wsi pod Bielskiem Podlaskim.

“Kamienica przy ul. Parkowej 6 jest niczym perła zagubiona we współczesnym świecie. Jest taką odrębnością w swoim otoczeniu, pewnego rodzaju rozdzieleniem dwóch światów – dawnego i współczesnego. Wyróżnia się urodą. Opisana historia jej dawnych mieszkańców powstała z tęsknoty za światem, którego nigdy nie znałam, ale podświadomie za nim tęskniłam. Ten nieznany świat marzeń spotyka się z bliskim mi światem. Światem moich przodków i przy okazji moim. Oba światy łączy, a jednocześnie dzieli ta zagubiona perła, którą próbuję odnaleźć” – Iwona Zinkiewicz.

Iwona Zinkiewicz (ur. 1974 w Bielsku Podlaskim) – z zawodu leśnik, pracuje w Arboretum w Kopnej Górze. Przewodniczka terenowa po województwie podlaskim i miłośniczka lokalnej historii. „Zagubiona perła i dwa światy” to jej pierwsza książka. Na koncie ma także kilka artykułów, II miejsce w konkursie dotyczącym bieżeństwa „Jestem bo wrócili” (2015), III miejsce w ogólnopolskim konkursie krasomówczym przewodników w Pszczynie (2017), udział w spektaklu „Bieżenki” (2018). Wykonywane przez nią amatorsko zdjęcia doczekały się pokazów na wystawach „OrthPhoto”. Jej główne zainteresowania to świat roślin, podróże oraz historia regionu.

Przeczytaj więcej
Walentynkowe warsztaty z AcroYogi
Walentynkowe warsztaty z AcroYogi