[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Iga Drobisz Index

Organizator

Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku
Email
[email protected]
Strona WWW
http://galeriaslendzinskich.pl/index.php

Miejsce

Galeria im. Sleńdzińskich - Wiktorii 5
ul. Wiktorii 5, 15-070 Białystok

Data

02 Lut 2021
Wydarzenie się odbyło

Godzina

11:00 - 17:00

Koszt

Darmowy

Iga Drobisz Index

Po długim czasie Galeria Śleńdzińskich wznawia działalność ekspozycją fotografii autorstwa Igi Drobisz. Wystawa dostępna bezpłatnie w przestrzeniach Galerii oraz na stronie virturama.pl

Informacje od organizatora:

Artystka wraz z projektem INDEX powraca do medium natychmiastowych zdjęć – jego prostoty i specyficznego uroku rysowanego miękkim światłem. Zaproszone przez fotografkę kobiety są przede wszystkim sobą, a wiemy o nich tyle, ile same zechcą pokazać. Istnieją gdzieś obok wizerunków idealnych, wykreowanych przez bezlitosne tempo współczesnej nadprodukcji obrazów i poddanych rygorowi wyśrubowanych kanonów urody. Pochodzą z różnych stron świata, są w różnym wieku, noszą w sobie odmienne doświadczenia. W tym intymnym świecie kobiecego oka odwzajemniają nasze spojrzenie na własnych zasadach.

Iga Drobisz
Rocznik 1991, urodzona w Białymstoku. Debiutowała jako ośmiolatka wystawą rysunków w Galerii Obuch. W dziedzinie fotografii jest samoukiem, przez co może pozwolić sobie na swobodny eksperyment z formą. Korzystając z tej wolności tworzy zdjęcia zupełnie obok trendów i czasów, korzystając z szerokiego spektrum artystycznego wyrazu, jakie oferuje medium fotograficzne. Mieszka w Berlinie i Sztokholmie.

Przeczytaj więcej
Mrozu Aura Tour Białystok
Mrozu – Aura Tour | Białystok