[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia: The Best of Bossa Nova.

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
sekretariat@bok.bialystok.pl
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/
bilety

Miejsce

Kawiarnia Muzyczna FAMA
Legionowa 5, 15-281 Białystok

Więcej informacji

bilety

Data

10 Lis 2019

Godzina

18:00 - 20:00

Koszt

40-50 zł

Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia: The Best of Bossa Nova.

Bossa nova w wykonaniu Grażyny Auguścik i Paulinho Garcia to prawdziwy muzyczny brylant.

Informacje od organizatora:

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert z cyklu Jazz na BOK-u:

Grazyna Auguscik & Paulinho Garcia: The Best of Bossa Nova

10 listopada 2019, godz. 18:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety:
40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasie Kino FORUM, kasie Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Na koncert składają się najpiękniejsze światowe bossa novy w niezwykłych aranżacjach – na gitarę i dwa głosy.

Duet Grażyny i Paulinho to spotkanie dwóch bliskich sobie światów muzycznych. Dzięki wieloletniej współpracy artystów przy różnorodnych artystycznie projektach udało im się wypracować wspólny i niezwykle oryginalny język muzyczny.

Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie.

Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w Stanach. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Phila Collinsa i Ala Jarreau. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku – piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji. Koncertowała i nagrywała z takimi sławami jak Jim Hall, John Medeski, Patricia Barber, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak. Przez kilka lat z rzędu (2002-2006) uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn “Jazz Forum”.

Grażyna Auguścik jest także aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów. Przez wielu amerykańskich krytyków uważana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Stworzyła własny, rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej.

Paulinho Garcia urodził się w Brazylii, a od 30 lat mieszka w Chicago. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Karierę muzyczną rozpoczynał już w wieku dziewięciu lat. Jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej. Koncertował w wielu krajach na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat, wspólnie z saksofonistą Gregiem Fishmanem tworzą duet „Two for Brazil”. Wydał 13 płyt, które cieszą się dużą popularnością na obu kontynentach amerykańskich. Ostatnia płyta autorska “My very live” w 2010 roku była nominowana do prestiżowej nagrody Grammy.

Grażyna Auguścik o muzyce, którą tworzy z Paulinho Garcia: „Nasza muzyka z „krainy łagodności” uspokaja, relaksuje. Jest nareszcie chwila ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzyce – melancholijnie i dobrze. Wydawałoby się, że muzyka brazylijska to przede wszystkim bomba energetyczna z ogniem. Owszem, jest tak w wielu przypadkach. W naszym to energia nasycona słońcem, która leczy”.

Zobacz Również:

Przeczytaj więcej
Opera białostocka
„Tajemnice Opery” – zwiedzanie budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej