[LIVE] Koronawirus - sytuacja w województwie podlaskim na żywo
Virturama

Organizator

Białostocki Ośrodek Kultury
Telefon
85 746 13 11
Email
[email protected]
Strona WWW
https://bok.bialystok.pl/
Wystawa

Miejsce

Białystok
15-001 Białystok

Więcej informacji

Wystawa

Data

24 Lis 2020 - 28 Lut 2021
Wydarzenie się odbyło

Godzina

08:00 - 18:00

Koszt

Darmowy

FOTOGRAFICZNY ATLAS EPIDEMII

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na wirtualną wystawę, będącą efektem wiosennej fotoakcji FOTOGRAFICZNY ATLAS EPIDEMII.

Informacje od organizatora:

miejsce: Virturama
dostęp bezpłatny
wystawa dostępna do końca lutego 2021


Wiosną, przy okazji pierwszej fali pandemii, poprosiliśmy Państwa o przesyłanie fotografii, które na bieżąco opowiadałyby osobiste historie związane z nową, trudną dla wszystkich sytuacją.
Otrzymaliśmy zdjęcia dotyczące różnych aspektów życia, które uległy często bardzo drastycznej zmianie. Tematami zdjęć były najczęściej: izolacja, zamknięcie, nowe zakazy i nakazy, czas, zmiany w funkcjonowaniu wielu instytucji, samotność oraz ucieczka w świat przyrody.
WIĘCEJ TUTAJ 

Powstał interesujący zbiór fotografii wernakularnej, który przedstawiamy w formie szeroko dostępnej, wirtualnej – za pośrednictwem VirtuRamy.

Choć sytuacja wokół wydaje się obecnie o wiele trudniejsza niż poprzednio, mamy nadzieję, że nie stanie się ona przeszkodą dla twórczości oraz dokumentacji rzeczywistości, w której tu i teraz żyjemy.

Autorzy prac biorący udział w wystawie:
Magdalena Balewicz, Mariusz Bieciuk, Alina Gabrel-Kamińska, Krzysztof Gajewski, Magdalena Gorbacz, Paweł Kowalczuk, Ewa Kołomecka, Tomasz Lelo, Marcin Pawlukiewicz, Marcin Makarski, Magdalena Płońska, Paweł Nowicki, Nira Lako, Aneta Stabińska, Monika Piskurewicz, Witalis Puczyński, Illia Tsalyk, Antoni Rakowski, Magda Właszek, Beata Wilczyńska, Piotr Znaniecki


VirtuRama.pl Internetowa Galeria Fotografii została stworzona przez Kasię i Michała Hellerów. “Na pomysł stworzenia galerii, którą można zwiedzać bez ruszania się z domu wpadliśmy w czasie kwarantanny – wtedy, gdy jeszcze nie mogliśmy wychodzić, wtedy kiedy marzyliśmy o wernisażach, wyjściach, obcowaniu z artystami. Virturama – miejsce bez fizycznego adresu, z wystawami do zwiedzania w trakcie polegiwania na kanapie to spełnienie tych marzeń. Za pośrednictwem tej witryny możecie oglądać zdjęcia najlepszych fotografów jakich znamy i słuchać tego co mają o swojej pracy do powiedzenia.”
Zaproszenie Kasi i Michała jak dotąd przyjęli Piotr Jaxa, Tomasz Lazar, Chris Niedenthal, Tomek Sikora, Andrzej Świetlik i Wojtek Wieteska. Na stronie VirtuRamy można też jeszcze przez miesiąc oglądać wystawę pokonkursową BOK-u – “Człowiek obok mnie”.

Przeczytaj więcej
blues fama hard times
Blues Fama: Hard Times